Wieczór w Święto Niepodległości

Święto Niepodległości – to święto wszystkich Polaków.

Dziś żyjemy w wolnej Polsce, więc trudno być obojętnym wobec tego dnia.

A jak ten dzień uczciliśmy?

W naszej parafii ks. Proboszcz sprawował Mszę Świętą w intencji Ojczyzny wraz z modlitwami pod krzyżem misyjnym, a potem zaprosił wszystkich do domu parafialnego do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Każdy mając przygotowane teksty piosenek mógł  uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu i poczuć w sercu tożsamość Polaka. Pan Grzegorz, który od nie dawna pracuje u nas pełniąc funkcję organisty, przygrywał na harmonii dodając śmiałości rozśpiewanym uczestnikom. Nie zabrakło również akcentu poezji - recytowane wiersze jeszcze bardziej poruszyły wrażliwość naszego patriotyzmu.

Ten wieczór, który przygotował Pan Janusz Cichoń zapewne na długi czas zostanie w naszej pamięci, a jeżeli tylko Pan Bóg pozwoli będzie kontynuowany, gdyż powinniśmy się spotykać, aby poprzez wspólny śpiew wspominać i czcić pamięć Tych, których już nie ma wśród nas – Tych którzy oddali swe życie, abyśmy dziś mogli żyć w wolnej Polsce.