15 – LECIE

15–LECIE ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH
KS. SEBASTIANA

Księże Sebastianie !
Kilka dni temu była już 15 rocznica przyjęcia przez Ciebie święceń kapłańskich. Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę cząstkę, którą spędziłeś wśród nas. Za opiekę nad LSO, wspólne wycieczki i prowadzenie nas po Bożych ścieżkach do życia wiecznego.
Niech Bóg da Ci siłę do dalszego podejmowania wyzwania, do którego wykonywania zobowiązałeś się kilkanaście lat temu na Wawelu.
Mam cichą nadzieję, że przy kolejnym okazałym jubileuszu ktoś inny będzie miał okazję składać życzenia na ręce nie proboszcza, a biskupa.”
Króluj nam Chryste!

Foto: Bartłomiej C.

Drogi księże Sebastianie !
W dniu Twojego jubileuszu, w imieniu braci z zakonu rycerzy Kolumba, których zainspirowałeś ideą księdza Michael J.McGivney składam Ci życzenia słowami modlitwy, która towarzyszy Ci od dnia święceń.
Panie Jezu, Ty wybrałeś Twojego kapłana spośród nas i wysłałeś go, aby głosił Twoje Słowo i działał w Twoje Imię. Prosimy Cię, abyś napełnił go ogniem Twojej miłości, aby jego kapłaństwo ujawniało Twoją obecność w Kościele. Nie pozwól, by w swych utrapieniach został zmiażdżony. Spraw, by w wątpliwościach nigdy nie poddawał się rozpaczy, nie ulegał pokusom, by w prześladowaniach nie czuł się opuszczony. Natchnij go w modlitwie, aby codziennie żył tajemnicą Twojej śmierci i zmartwychwstania. W chwilach słabości poślij mu Twojego Ducha. Pomóż mu wychwalać Twojego Ojca Niebieskiego i modlić się za grzeszników. Mocą Ducha Świętego włóż Twoje słowo na jego usta i wlej swoją miłość w jego serce, aby niósł Dobrą Nowinę ubogim, a przygnębionym i zrozpaczonym – uzdrowienie.
W służbie jednemu, w służbie wszystkim.”
Vivat Jezus !

Picasa Web Albums
  • Kliknij obrazek
  • Wybirz opcje - "pokaz slajdów"