25 LECIE POSŁUGI KAPŁAŃSKIEJ
KS. JÓZEFA PALENICY
PROBOSZCZA.

Wszystko mogę w Tym,
który mnie umacnia, (Flp 4,13)

Wdzięczny Bogu
za 25 lat
Kapłaństwa

Ks. Józef Palenica
1991–18 maja–2016

Ciche–Płaza Podwyższenia Krzyża Świętego,
Kraków–os. Ks. Siemaszki św. Karola Boromeusza,
Kraków–Nowy Bieżanów Najświętszej Rodziny,
Kraków–Swoszowice Opatrzności Bożej.

Dziękuję Ci Panie za Wszystkich ludzi, których postawiłeś na mojej kapłańskiej drodze. Zmarłym daj niebo, żyjącym błogosław na drodze do świętości.

Czcigodny księże Proboszczu z okazji dwudziestopięciolecia Twojej posługi kapłańskiej, my służba liturgiczna życzymy Ci dużo zdrowia obfitych łask Bożych i radości z pełnienia dalszej posługi kapłańskiej.

Służba Liturgiczna Ołtarza

25 lat temu odpowiedziałeś Bogu „tak” na Jego słowa: „Pójdź za mną". Razem z Tobą dziękujemy Panu za te lata pełne radości, trudu, doświadczeń i zmagań.
Życzymy, aby dobry Pan Bóg z nieba, z Panną Świętą, Matką Bożą, dał Ci wszystko, co potrzeba, nade wszystko zdrowie.
Niechaj wszelkie dary Ducha dziś na Tobie spoczywają, byś posługą swą na ziemi sięgnął szczęścia w blaskach nieba.
I żyj sto lat, albo dłużej swoim słowem serca zmieniaj. Niech Ci będzie Bóg miłością, a Maryja Wspomożeniem.
Szczęść Boże! Od Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Ks. Józefie,
połowę swego życia i niemal całe dorosłe życie człowieka poświęciłeś w służbie Boga i ludzi. Odpowiedziałeś na wołanie i wybrałeś drogę kapłana, który jest przewodnikiem na drodze do Chrystusa. Który przemawia w imię Boga, ale również aby w naszym imieniu rozmawiać z Bogiem. Który jest w gotowości, dzień i noc, aby pełnić służbę w imię Chrystusa. Jest to wielki dar i wielki obowiązek.
Tę radosną chwilę chcemy – jako chór Millennium upamiętnić, wręczając Ci nasz prezent, tę oto stułę. Znak kapłańskiej posługi. Jest to stuła maryjna, aby była również wspomnieniem momentu, kiedy to 18 maja 1991r w Katedrze na Wawelu wstąpiłeś do grona kapłanów.
Życzymy wszelkich łask i opieki Opatrzności Bożej, abyś mógł z radością pełnić dalej swoje Chrystusowe posłannictwo.