Piesza pielgrzymka do Błogosławionej Anieli Salawy

Późnym rankiem 9 października 2010 roku niewielka grupka członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zebrała się przy plebanii, aby wspólnie pod przewodnictwem księdza proboszcza udać się na pielgrzymkę do pobliskiego Sieprawia do Sanktuarium Błogosławionej Anieli Salawy.

Siepraw jest cudnie położoną miejscowością wśród pagórków. Z dala już ujrzeliśmy kościół św. Michała Archanioła. Tam przy ołtarzu Anieli Salawy  uczestniczyliśmy w Mszy Św. Nasz ksiądz Józef wygłosił do nas przepiękne słowo Boże poświęcone Anieli.

Potem wędrowaliśmy śladami naszej Błogosławionej. W lasku przy źródełku odpoczęliśmy, posililiśmy się, aby potem wspólnie odmówić różaniec. Odwiedziliśmy stary urokliwy drewniany kościółek pod wezwaniem św. Marcina. Pogoda mam sprzyjała, było słonecznie, podziwialiśmy piękne widoki radujące duszę, nawiedziliśmy cmentarz na którym są pochowani rodzice Błogosławionej Anieli Salawy.

Wędrujemy i pielgrzymujemy po różnych krajach, a taki skarb posiadamy "zaraz za miedzą". Powinniśmy często korzystać i nawiedzać Sanktuarium Błogosławionej Anieli, aby czerpać potrzebne nam siły i wzmacniać się duchowo.

LW

Zdjęcia Waldek