BIESZCZADY 2013

Bieszczady 2013
„Szlakiem cerkwi łemkowskich”

„Bieszczady 2013”, to już trzecie odwiedziny Bieszczad jesienną porą. W tym roku Pan prof. Józef Mitka poprowadził nas szlakiem cerkwi łemkowskich. Podziwianie niezwykłości przyrody rozpoczęliśmy od „Skamieniałego Miasta” w Ciężkowicach, a następnie „Diabelskiego Kamienia” w Foluszu. Drugi dzień, szlak cerkwi łemkowskich zawiódł nas do przepięknych cerkwi w Krempnej, Kotani, Świątkowa Mała, Świątkowa Wielka, a po południu na spacer szlakami w Magurskim Parku Narodowym – piękne widoki i przyroda (żeremie bobrów). Trzeci dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Kościele Filialnym p.w. św. Kostmy i Damiana parafii Krempna w Kotani. Po mszy, cmentarz wojenny żołnierzy poległych w czasie I Wojny Światowej. W drodze powrotnej postanowiliśmy zatrzymać się Gospodarstwie Pasiecznym „Sądecki Bartnik” w miejscowości Stróże, gdzie uczestniczyliśmy w codziennym życiu rodziny pszczół (roju).

Dziękując Panu prof. Józefowi Mitce za wszystkie wrażenie z niecierpliwością oczekujemy na wyjazd w następnym roku.

Picasa Web Albums
  • Kliknij obrazek
  • Wybirz opcje - "pełny ekran"
  • Wybierz klawisz F11