WSPOMNIENIE ŚW. CECYLII

WSPOMNIENIE ŚW. CECYLII
KONCERT CHÓRÓW

Zdjęcia: Bartłomiej Cichoń

W niedzielę 24 listopada w naszej parafii uczciliśmy zamknięcie Roku Wiary, a także św. Cecylię, koncertem chórów; „Familia” z Nowego Bieżanowa i naszego parafialnego „Millennium”. Chóry swoim śpiewem ubogaciły także Mszę świętą.

Chór „Familia” działa przy Parafii Najświętszej Rodziny w Krakowie–Nowym Bieżanowie. Powstał w 1986 r. z inicjatywy ks. Władysława Stec–Sali – wikariusza i Elżbiety Jezutek. Pierwszą dyrygentką była jego założycielka ś.p. Elżbieta Jezutek. Od 1993 roku Chór „Familia” prowadzi Beata Kaczmarska, która w 1990 roku ukończyła studia na kierunku Wychowania Muzycznego na Uniwersytecie im. Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie.
Dzięki ofiarnej pracy osiągnął wysoki poziom artystyczny i dużą popularność. W swoim repertuarze posiada ponad 100 pieśni religijnych, patriotycznych, wśród których znajdują się, pieśni w języku łacińskim, włoskim, angielskim i niemieckim. Ze szczególnym upodobaniem wykonuje pieśni dawnych kompozytorów, klasyków pieśni religijnej. Swoje zadanie służenia Bogu i ludziom realizuje przez śpiew, przez propagowanie kultury muzycznej w parafii i osiedlu, w Krakowie, w Polsce i poza jej granicami.
Często śpiewa na Mszach św. w kościołach Krakowa i okolic, między innymi w Katedrze Wawelskiej, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, Licheniu i Grotowie, w Katedrze Gorzowskiej, Sanktuarium Matki Bożej w Lubaszu, w Piłce, w Kwiejcach. Niektóre występy Chóru byty również transmitowane przez Telewizje, Polską. W dorobku Chóru znajdują, się, między innymi: audycja muzyczna w Polskim Radiu Kraków, udział w Przeglądach Kolęd i Pastorałek w Myślenicach, tradycyjne, coroczne koncerty kolęd i pieśni wielkopostnych w kościołach krakowskich. Do sukcesów Choru zaliczyć można również koncerty w Niemczech, w Bochum i Hattingen i oprawa muzyczna Mszy św. w kościołach Wiednia i w Sieghartkirchen w Austrii, w Słowacji (Surany, Kieżmark, Lendak) i w Budapeszcie.
Od 1997 r. patronat nad Chórem objęła Rodzina Kolpinga w Krakowie–Nowym Bieżanowie, dzięki której nawiązał partnerską współprace, z Chórem Męskim Rodziny Kolpinga w Bochun-Linden.
We wrześniu Chór „Familia” został przyjęty do Stowarzyszenia Chórów Kościelnych w Polsce „Caecilianum”.

Mesericordias Domini
Solistki:
Katarzyna Kaczmarska,
Judyta Szałkowska
Chór „Familia” i „Millennium”