III MIEJSCE DLA REDAKCJI
GAZETKI PARAFIALNEJ
„ECHO SWOSZOWICKIEJ PARAFII”

W dniu 14 maja br. odbyła się gala finałowa drugiej edycji Archidiecezjalnego Konkursu Gazetek Parafialnych im. ks. Tadeusza Juchasa w Domu Pielgrzyma w sanktuarium Matki Boskiej w Ludźmierzu. Organizatorem konkursu był krakowski oddział „Gościa Niedzielnego” wraz z gospodarzem miejsca. W tym roku do konkursu ks. prob. Józef Palenica zgłosił gazetkę parafialną „ECHO NASZEJ SWOSZOWICKIEJ PARAFII”. Na finał Konkursu zostały zaproszone trzy osobowe delegacje poszczególnych zespołów redakcyjnych, wśród nich byli przedstawiciele naszej parafii. Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawy program spotkania, dla licznie zgromadzonych uczestników, m. in. warsztaty dziennikarskie na temat kultury języka. Była także możliwość wymiany doświadczeń.
Jak zaznaczyli redaktorzy „Gościa Niedzielnego” Konkurs miał za zadanie upamiętnić wieloletniego proboszcza parafii i kustosza sanktuarium Matki Boskiej w Ludźmierzu ks. Juchasa, który był duszpasterzem zawsze otwartym na media i rozmowy z dziennikarzami, służył radą, nie unikał trudnych tematów. Był na bieżąco z nowościami technicznymi, które wykorzystywał do dzieła nowej ewangelizacji.
Delegacja redakcji „ECHA NASZEJ SWOSZOWICKIEJ PARAFII” została mile zaskoczona rozstrzygnięciem Konkursu – przyznaniem zaszczytnego III miejsca wśród kilkunastu zgłoszonych zespołów. Jest to wyróżnienie, które potwierdza kierunek programowy pisma i mobilizuje redakcję do pracy nad dalszym rozwojem gazety naszej wspólnoty parafialnej.
Barbara Pindelska