IMIENINY

IMIENINY KS. JÓZEFA PALENICY
PROBOSZCZA

„ Mocny Boże, jakoż ich wiele powstało,
Jakoż się ich przeciw mnie siła zebrało!
A tym serca nawięcej dodają sobie,
Jakobych ja już prawie zwątpił o Tobie.

Mylą się: Tyś jest, Panie, moja zasłona,
Tyś moja cześć i mojej głowy korona;
Kiedym Cię kolwiek wzywał w swojej potrzebie,
Zawżdym ucho łaskawe nalazł u Ciebie.”

/PSALM 3 Jan Kochanowski/

„Drogi księże proboszczu, z okazji imienin pragniemy złożyć bardzo serdecznie życzenia obfitych Bożych łask, samych radosnych chwil oraz żeby Duch Święty miał Cię w opiece w każdym dniu pełnienia Twojej kapłańskiej posługi.”
Służba Liturgiczna Ołtarza

„Księże Proboszczu.
Święty Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, potomek króla Dawida, przyjął z rozwagą i mądrością zadanie jakie powierzył mu Bóg. Ty również, Księże Proboszczu, każdego dnia, na naszych oczach, wypełniasz swe powołanie, pod czujnym okiem Opatrzności Bożej.
Nawet w dniu swoich imienin poszukujesz natchnienia, idąc w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która jest niezwykłym przeżyciem duchowym, a dla nas, maluczkich, również wielkim wysiłkiem fizycznym.
My, chór parafialny Millennium życzymy Ci, abyś każdego dnia miał siłę pełnić swoje zadanie zlecone przez Boga.
Abyś nie widząc kresu, szedł wyznaczoną ścieżką.
Abyś trud fizyczny, czysto ludzki, przekuwał na radość duchową.
Wszystkiego dobrego.”
Szczęść Boże.”

„Czcigodny Księże Proboszczu!
W imieniu Rycerzy Kolumba, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz wszystkich parafian, z okazji Imienin życzymy Księdzu, aby owoce kapłańskiego posługiwania w naszej parafii trwały i rozwijały się w naszych sercach. Niech miłosierdzie Boże promieniujące miłością i ufnością zawsze Księdzu przewodniczy w posłudze duszpasterskiej.
Życzymy zdrowia w codziennym życiu kapłańskim, życzliwości od parafian, a uśmiech niech zawsze gości na Księdza twarzy.
W szczególności życzymy Bożych łask, wszelkich darów Ducha Świętego, by zawsze był Ksiądz pełen miłości do Jezusa oraz szukał u Niego wsparcia i siły, zaś słowami i przykładem uczył każdego człowieka napotkanego na swej drodze kapłańskiej miłości do Jezusa obecnego w Eucharystii.
Jak uczył nas ks. Kacper życzymy Ci zbawienia.
Szczęść Boże”