Kolęda misyjna 2011

„W komunii z Bogiem”
„Kościół domem i szkołą komunii”

Hasło „W komunii z Bogiem” jest tematem pierwszego roku programu duszpasterskiego na lata 2010-2013, a zatytułowanego „Kościół domem i szkołą komunii”. Tegoroczne kolędowanie pragniemy przeżywać w duchu tegoż hasła. Nasze działania podejmujemy w Kościele, w zjednoczeniu Bogiem, z sobą i ze wszystkimi ludźmi na świecie.
Kolejny raz kolędnicy misyjni wyjdą na ulice miast i wiosek archidiecezji krakowskiej i odwiedzą rodziny katolickie. Przygotowania rozpoczynamy już w I niedzielę adwentu.
Cieszy, że włącza się w to dzieło coraz więcej parafii, szkół i grup społecznych. Świadczy to o lepszym zrozumieniu nauki Jezusa i odpowiedzialności za ewangelizację świata. Kolędnicy misyjni są tego znakiem.
Tym razem kolędnicy misyjni chcą wesprzeć kilka projektów związanych z pracą naszych misjonarzy w Tanzanii, Brazylii, Peru na Wschodzie, a także papieski projekt w Ugandzie.
W tym roku mamy również szczególne błogosławieństwo Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza na kolędowanie.
Życzymy wszystkim dzieciom i ich opiekunom owocnego kolędowania misyjnego.

Ks. Tadeusz Dziedzic
Wydział Duszpasterska Misyjnego Kurii w Krakowie

„Z radością udzielam pasterskiego błogosławieństwa dzieciom i opiekunom, którzy kolędując w okresie Bożego Narodzenia, przypomną, że nadal wielu ludzi nie zna jeszcze Chrystusa i to nasza wspólna odpowiedzialność, aby Dobra Nowina dotarła do wszystkich. Bądźcie świadkami Jezusa i przekazujcie ducha misyjnego rówieśnikom w waszych parafiach i szkołach. Niech kolędowanie misyjne rozbrzmiewa w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej. Na to piękne dzieło misyjne z serca błogosławię.”

Stanisław kard. Dziwisz
Arcybiskup Metropolita Krakowski
Kraków, dnia 20 sierpnia 2010 r.

Picasa Web Albums
  • Kliknij obrazek
  • Wybierz opcje -"wyświetl wszystkie" - "pokaz slajdów"
  • Wybierz klawisz F11