Kolęda misyjna 2012

„W komunii z Bogiem”
„Kościół domem i szkołą komunii”

„Z radością udzielam pasterskiego błogosławieństwa dzieciom i opiekunom, którzy kolędując w okresie Bożego Narodzenia, przypomną, że nadal wielu ludzi nie zna jeszcze Chrystusa i to nasza wspólna odpowiedzialność, aby Dobra Nowina dotarła do wszystkich. Bądźcie świadkami Jezusa i przekazujcie ducha misyjnego rówieśnikom w waszych parafiach i szkołach. Niech kolędowanie misyjne rozbrzmiewa w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej. Na to piękne dzieło misyjne z serca błogosławię.”

Stanisław kard. Dziwisz
Arcybiskup Metropolita Krakowski
Kraków, dnia 20 sierpnia 2010 r.

6 stycznia 2012 roku - Święto Trzech Króli i tak jak oni podążyli oddać cześć Nowonarodzonemu Dzieciątku, tak i nasi najmłodsi misjonarze po raz kolejny wyruszyli w drogę, aby wesprzeć dzieła misyjne.
Kolędę misyjną rozpoczęli od Mszy świętej. Po specjalnym błogosławieństwie księdza Józefa – proboszcza i po pamiątkowych zdjęciach, mimo iż pochmurne niebo i mżawka nie sprzyjały wędrówce, z charakterystycznym dla nich entuzjazmem, młodzi kolędnicy wyruszyli w drogę wnosząc w odwiedzane domy uśmiech i radość.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kolędników i ich opiekunów z życzliwością.
Dziękujemy za okazane serce i za każdy, nawet najmniejszy gest dobrej woli.
Szczególne podziękowania należą się Pani Agnieszce – katechetce, grupie dzieci i młodzieży oraz ich rodzicom, bez których kolęda nie doszłaby do skutku. To dzięki ich zaangażowaniu oraz ofiarności, mieszkańcy naszej parafii mogli wesprzeć dzieła misyjne.!

DZIĘKUJEMY.!!!

Picasa Web Albums
  • Kliknij obrazek