KOLĘDA MISYJNA

KOLĘDA MISYJNA 2015

/ Zdjęcia: Agnieszka Sikora /

W Parafii Opatrzności Bożej już tradycyjnie 6 stycznia po raz piąty wyruszyła kolęda misyjna. Misyjne kolędowanie rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią, na której otrzymaliśmy uroczyste błogosławieństwo. W tym roku udało sie utworzyć grupę kolędnicza z 24 uczniów Szkoły Podstawowej nr.43 w Swoszowicach, którzy bardzo chętnie zaangażowali się do wspólnego kolędowania.
Przygotowywaliśmy się kilka tygodni poprzez próby scholi " Perełki", śpiewanie kolęd i ćwiczenie tekstów, próby instrumentalne, przygotowanie strojów oraz skarbonki.
Odwiedzając rodziny naszej parafii, spotkaliśmy się z wielką życzliwością i gościnnością. Głosząc orędzie Bożej miłości staraliśmy się nie tylko słowem, odpowiednim strojem, ale i grą i śpiewem kolęd, zachęcić wszystkich do tego, by w swoim życiu każdego dnia stawali się misjonarzami. Wiele radości sprawiło nam spotkanie z księżmi z Domu Księży Chorych w Swoszowicach.
Trud dzieci został nagrodzony ciepłym i słodkim poczęstunkiem oraz ofiarą materialna na misje. Uzbieraliśmy i przekazaliśmy do Wydziału Misyjnego 1274 zł. Jesteśmy wdzięczni wszystkim parafianom. Czas kolędowania był dla nas pięknym doświadczeniem Boga i drugiego człowieka, oraz zachętą do tego, byśmy nie zmarnowali szansy, by głosić Dobrą Nowinę podobnie jak czynią to misjonarze – których zapewniamy o naszej codziennej modlitwie.
Szczęść Boże.
Agnieszka Sikora – katechetka