KOLĘDA MISYJNA

ROZESŁANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH

/ kliknij obrazek /

W uroczystość Objawienia Pańskiego duża grupa Kolędników Misyjnych– 37 uczniów Szkoły Podstawowej nr 43 w Swoszowicach, wraz ze Scholą Perełki rozpoczęła kolędowanie po swojej miejscowości. Kolędnicy Misyjni najpierw wzięli czynny udział we Mszy Świętej w naszej nowej, pięknej Świątyni Opatrzności Bożej w Swoszowicach. Pobłogosławieni przez kapłanów wyruszyli by głosić śpiewem i słowem Dobrą Nowinę o Narodzonym Jezusie. Kolędnicy odwiedzili księży i siostry w Domu Księży Chorych, gdzie co rok są bardzo gorąco przyjęci, za co z serca dziękujemy. To tam co rok przeżywamy chwile wielkich wzruszeń, widząc ich radość, wdzięczność i łzy w oczach. Kolędnicy odwiedzali mieszkańców w ich domach , dzieląc się wiarą i radością Bożego Narodzenia oraz swoją ofiarnością i chęcią niesienia pomocy tym, którzy potrzebują naszego wsparcia. W zamian mieszkańcy chętnie ich przyjmowali, obdarowywali ofiarami, słodkościami ciepłą herbatą, a nawet pysznym obiadem u państwa Sobczak. Następnego dnia 07.01 kolędowali także w Szkole Podstawowej, by śpiewem i dobrym słowem przybliżyć prawdę, że „W mocy Bożego Ducha” razem z całym Kościołem powinniśmy dzielić się radością i wiarą z ludźmi na całym świecie. W sumie zebrali ofiarę 1 723 zł którą przekazali na misje.
Bycie kolędnikami misyjnymi przyczyniło się do wzrostu naszej świadomości misyjnej, spowodowało otwarcie się na drugiego człowieka. Sprawiło szczególną radość, bo ukazało nam, że każdy bez względu na wiek może służyć potrzebującym.
Pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie ofiarodawcom, którzy z taka serdecznością i życzliwością przyjmowali kolędników misyjnych.
Agnieszka Sikora