MAZURY 2019 – JESIEŃ      W pierwszym tygodniu września odbył się kolejny rejs mazurski z inicjatywy Swoszowickiego Klubu Żeglarskiego "Ósemka" przy współudziale Rycerzy Kolumba Swoszowickiej Rady 16650 . Podobnie jak w latach poprzednich, skorzystaliśmy z dobrze przygotowanych łodzi znanego nam armatora SY Mundij z Wilkas. Tym razem płynęły 3 łodzie, w tym jedna prowadzona przez nowego sternika Tomasza, który uzyskał patent pod koniec zeszłego roku, po doświadczeniach zebranych m.in. w czasie naszych rejsów.

Trasa tegorocznego wrześniowego rejsu obejmowała tzw. jeziora północne – powyżej Giżycka. Warunki były zmienne, od ulewnej i burzowej poprzez słoneczną ciszę. Zatem idealne warunki do sprawdzenia własnych możliwości i pracy zespołowej. Odwiedziliśmy port w Sztynorcie – od tego roku prowadzonym przez nową firmę. Sprawdziliśmy jak zmieniła się Wyspa Kormoranów, a także jak wygląda tajemnicze jezioro Tajty – niegdyś wyłączone z ruchu motorowego. Przepłynęliśmy przez odnowiony kanał Niegociński (łączący jez. Niegocin i Tajty), którego 2–letni remont spowodował gigantyczne zamieszanie wśród żeglarzy zmuszonych korzystać z kanału Giżyckiego.

Rejs to wspaniale spędzony czas. Zmienność przyrody, wspólne doświadczenia, współdziałanie i wspaniała atmosfera to jest esencja, która ciągnie nas na kolejny nowy rejs. A ten nowy już niebawem.

 

Wojciech Michno
Komandor Rejsu

 

Oglądnij zdjęcia – kliknij obrazek

 

 

 


Powrót do strony głównej