MAZURY 2019 – WIOSNA      Jubileuszowy – dziesiąty rok – rejsów mazurskim pod banderą Rycerzy Kolumba i od tego rejsu również Swoszowickiego Klubu Żeglarskiego „Ósemka”, rozpoczęliśmy w poniedziałkowe przedpołudnie, w dniu rozpoczęcia matur. Tym razem wyczarterowaliśmy łódź w miejscowości Ryn – równoodległej (ok.18km) zarówno od Mikołajek jak i od Giżycka. Ryn to niewielka miejscowość, w centrum której znajduje się zamek krzyżacki z 1377r oraz nieco dalej wiatrak typu holenderskiego z drugiej połowy XIX wieku.

Dla żeglarzy, Ryn to port złożony z czterech niewielkich marin, znajdujący się daleko poza głównym szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich, do którego tylko nieliczna część dopływa. W tym roku, ta część WJM stała się bardziej sławna poprzez ekologów, którzy protestują przeciwko planom budowy drogi S16 przez leśne tereny i nad jeziorem Ryńskim.

Dla nas, był to wiosenny rejs szkoleniowy wykorzystany dla pogłębiania wiedzy i umiejętności żeglarskich. Maj 2019 wyjątkowo zimny, uniemożliwił nam skorzystania z kąpieli jeziornych, ale nie przeszkodził w innych, zaplanowanych działaniach. Każdy miał możliwość zwiększyć swój potencjał żeglarski, ale był też czas na odpoczynek i delektowanie się wspaniałą przyrodą.

Kolejnym rejsem jubileuszowego roku będzie rejs wrześniowy. Już nie długo ...

 

Wojciech Michno
Komandor Rejsu

 

Oglądnij zdjęcia – kliknij obrazek

 

 

 


Powrót do strony głównej