MODLITWA NA POWITANIE

OBRAZU NAWIEDZENIA MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE

Matko Boża z Guadalupe. Zaledwie trzy miesiące temu z woli Opatrzności Bożej,  przedstawiciele naszej Parafii mogli pielgrzymować do miejsca Twego objawienia na meksykańskiej ziemi. Zatrzymywaliśmy się w Twoim domu dwukrotnie. Nie sposób było nam wtedy pomyśleć, że tak bardzo zapamiętasz nasze pielgrzymowanie i żarliwą modlitwę. Szczęście i pokój napełniały nasze serca, ubogacone otrzymanymi łaskami. Obecność w Twoim domu i świadomość, że trzeba powracać rodziły pytania – czy dane nam będzie jeszcze kiedyś zatrzymać się przed Twoim obliczem i wypowiedzieć słowa modlitwy? Nikt z nas nie przypuszczał, że w tak krótkim czasie, Ty Maryjo powrócisz za nami w kopii swojego, cudownego obrazu.   Radość i wdzięczność wypełnia  nasze serca, że możemy Cię dziś powitać w parafialnym kościele. W tym  wizerunku jesteś wśród nas, Matko Boża, nasza Pani i Orędowniczko! Witamy Cię bardzo serdecznie i cieszymy się, że jesteś z nami. Pełni czci i wiary pozdrawiamy Cię Maryjo, nasza Matko i Królowo nieba i ziemi!

W progi naszej świątyni przybyłaś Najświętsza Maryjo Panno niosąc pod swoim sercem Swego Jedynego Syna Jezusa Chrystusa naszego Pana i Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Pełni radości i uwielbienia  modlimy się wołając:

„Chwała na wysokości Bogu,

a na ziemi pokój ludziom dobrej woli.

Chwalimy Cię.

Błogosławimy Cię.

Wysławiamy Cię.

Dzięki Ci składamy, bo wielka jest chwała Twoja.

Panie Boże, Królu nieba, Boże Ojcze wszechmogący.

Panie, Synu Jednorodzony, Jezu Chryste.

Panie Boże, Baranku Boży, Synu Ojca:

Który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

Który gładzisz grzechy świata, przyjm błaganie nasze.

Który siedzisz po prawicy Ojca, zmiłuj się nad nami.

Albowiem tylko Tyś jest święty.

Tylko Tyś jest Panem.

Tylko Tyś Najwyższy, Jezu Chryste,

z Duchem Świętym w chwale Boga Ojca.

Amen.”

Serdeczna Matko, Opiekunko ludzi! Witamy Cię w naszym kościele, zarazem i naszym domu, który przez te  kilka godzin staje się  Twoim domem, świątynią Twojego Syna Jezusa Chrystusa. Jesteś błogosławioną przez wszystkie pokolenia i narody. Jako wspólnota parafialna i każdy z nas tu obecnych, chcemy się przytulić do Twojego Matczynego, Niepokalanego Serca i w nim szukać nadziei, radości, ukojenia i nawrócenia.

„Pod Twoją obronę

uciekamy się Święta Boża Rodzicielko,

naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych,

ale od wszelakich złych przygód

racz nas zawsze wybawiać,

Panno chwalebna i błogosławiona!

O Pani nasza,

Orędowniczko nasza,

Pośredniczko nasza,

Pocieszycielko nasza.

Z Synem swoim nas pojednaj,

Synowi Swojemu nas polecaj,

Swojemu Synowi nas oddawaj.”

Bogurodzico Dziewico Maryjo! Ty wszystko rozumiesz i sercem swoim matczynym ogarniasz każdego z nas tu obecnych. Zobaczyć dobro w nas umiesz i jako Matka jesteś z nami w każdy czas. Spraw, aby miłość, pokój, szczerość, wierność, pobożność i życie z Bogiem były zawsze w naszej wspólnocie codziennością.

Najświętsza Panno Maryjo! Wstawiaj się za naszą wspólnotą parafialną, naszymi rodzinami i każdym z nas  u  Bożej Opatrzności w niebie, aby wszyscy mogli dostąpić łaski uświęcenia, a zmarli krewni, dobrodzieje doznali daru oczyszczenia z grzechów i wiecznego zbawienia w niebie. Dusze cierpiące w Czyśćcu niech rychło doznają Bożego Miłosierdzia i zamieszkają na wieczność w królestwie Twojego Syna, gdzie nie będzie już smutku, ani narzekania, ani bólu, lecz wieczny pokój i radość w łasce Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Patrz na nas, ucz i napominaj. Chcemy być posłusznymi córkami i synami. Prowadź nas do Twojego Syna.

„Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo,

że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego,

kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy przyzywa,

Ciebie o przyczynę prosi.

Tą ufnością ożywiony do Ciebie,

o Panno nad pannami i Matko, biegnę,

do Ciebie przychodzę,

przed Tobą jako grzesznik płaczący staję.

O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi,

ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj.

Amen.”