CHÓR "MILLENNIUM"

DATA POWSTANIA I NAZWA CHÓRU

Za oficjalną datę powstania Męskiego Chóru "MILLENNIUM" przyjmuje się dzień 27 marca 2000 roku /nawiedzenie naszej parafii przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej/. W repertuar śpiewów na Nawiedzenie została włączona pieśń "Bogurodzica". Pieśń piękna, średniowieczna, ale chyba zbyt trudna aby nauczyć wszystkich obecnych w kościele tego śpiewu. Zrodził się więc u Księdza Proboszcza Grzegorza Mrowca i Pani Organistki Izabeli Ziemiańskiej pomysł, aby zaprosić kilku mężczyzn do zaśpiewania tejże pieśni. Na pierwszym spotkaniu każdy czuł się niepewnie i może trochę zestresowany, ale "pierwsze koty za płoty". Na kolejnych spotkaniach spróbowaliśmy zaśpiewać inne pieśni - już na dwa głosy. Spodobało się. Pełni zapału i chęci, z radością i szczyptą niepokoju ćwiczyliśmy repertuar na Nawiedzenie. Nadszedł dzień wystepu, przy pełnym kościele, w obecności Matki Bożej, księdza biskupa i kilkudziesięciu księży zaśpiewaliśmy. I udało się. Śpiewamy nadal powiekszając repertuar, a zapał nie ustaje. Wybór nazwy chóru związany był z upamiętnieniem Roku Jubileuszowego, "MILLENNIUM" - Tysiąclecie.

Chór MILLENNIUM podczas występu Chór MILLENNIUM podczas występu

Chór "MILLENNIUM"

AKTUALNY SKŁAD CHÓRU

Opiekun Ks. Józef Palenica –  proboszcz
Opiekun:  Ks. Józef Palenica – proboszcz

Dyrygent Lucjan Dmytrzak
Dyrygent:  Lucjan Dmytrzak

• Wojciech Michno – prezes chóru
  • Janusz Cichoń
  • Stanisław Dunaj
  • Aleksander Kania
  • Krzysztof Kempa
  • Stanisław Moskal
  • Kazimierz Piech
  • Grzegorz Rzeźnik
  • Stanisław Rzeźnik
  • Marek Solecki
  • Aleksander Steranka
  • Tadeusz Ślęczka

Próby Chóru "MILLENNIUM" odbywają się w każdy czwartek o godzinie 19:50 w salce w domu parafialnym.

Serdecznie zapraszamy tych mężczyzn z naszej parafii, którzy lubią śpiewać, maja troche wolnego czasu, aby przyjść na próbę, i poćwiczyć śpiew, jak również porozmawiać w miłej i wesołej atmosferze. Mozna przyjść, zobaczyć, spróbować i jeżeli się spodoba przyłączyc się do naszego zespołu. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do chwalenia Boga śpiewem.