HALA KRUPOWA 2011

MŁODZIEŻ W MARSZU
NA HALĘ KRUPOWĄ

Czas spędzony bez Boga to czas zmarnowany!
Dnia 22 października 2011 roku starsza i młodsza część młodzieży naszej parafii pod okiem ks. Sebastiana wybrała się na jesienny podbój gór.
W sobotę o godzinie 8.00 zebraliśmy się pod domem parafialnym, gdzie czekał na nas autokar. Z uśmiechami na twarzach wyruszyliśmy do miejscowości o nazwie Sidzina. Po dotarciu na miejsce, pełni zapału wyruszyliśmy zielonym szlakiem na Halę Krupową. Podczas marszu był także czas na chwilowe postoje podczas, których można było coś zjeść i troszkę odpocząć. Nieoczekiwanie na szlaku zaskoczył nas śnieg . Był to pierwszy śnieg tego roku, więc każdy z nas chciał jak najlepiej go wykorzystać. Urok białego puchu przyniósł wiele ciekawych pomysłów na zimowe zabawy. Odbyła się wojna na śnieżki oraz lepienie bałwanów. Podczas świetnej zabawy nawet nie spostrzegliśmy ,kiedy byliśmy już na miejscu - mianowicie na Hali Krupowej. Każdy odstawił śnieg na bok, aby ogrzać się i napić gorącej herbaty w górskim schronisku. Po dłuższym postoju, ogrzani i pełni sił wyruszyliśmy w drogę powrotną. Ks. Sebastian widząc, że z każdym krokiem w dół śniegu jest coraz mniej, ogłosił konkurs. Konkurs ten polegał na tym, żeby znieść jak największą kulę śnieżną ze szlaku pod autokar. Wszyscy bawili się doskonale i uważnie schodząc w dół nieśli ze sobą konkursowe kule. Po ogłoszeniu zwycięzcy z resztek śniegu wspólnie ulepiliśmy bałwana. Następnie wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w stronę Krakowa. Podczas drogi nasz pan kierowca, aby umilić czas włączył nam bajkę pt. "Epoka Lodowcowa". Po około dwóch godzinach dotarliśmy do naszej parafii w Swoszowicach, gdzie każdy z miłymi wspomnieniami udał się do domu z nadzieją na kolejną wspaniałą i pełną nowych przygód wycieczkę.

Paulina Pawlik

Picasa Web Albums
  • Kliknij obrazek
  • Wybirz opcje - "pełny ekran"