MŁODZIEŻ
NA HALI KONDRATOWEJ

Zdjęcia: ks. Kacper Nawrot
/ kliknij obrazek /

W dniu 12 grudnia 2015 r. nasza parafia zorganizowała wyjazd w Tatry na Halę Kondratową. Wzięły w nim udział 22 osoby, dzieci młodzież i dorośli. Pogoda podczas porannej podróży do Zakopanego była niesprzyjająca. Warunki wydawały się być trudne, z powodu lekkiego oblodzenia początku szlaku w okolicach Kuźnic. Po kilu minutach okazało się, że jednak warunki na szlaku są bardzo dobre. Pod czujnym okiem przewodnika tatrzańskiego dotarliśmy, po około 2 godzinach spaceru, do schroniska na Hali Kondratowej położonego na wysokości 1333 m.n.p.m. Tam mieliśmy około godzinny postój na herbatę i zabawy na śniegu, którego głębokość w niektórych miejscach sięgała 30 cm. Mszę świętą odprawiliśmy w kaplicy sióstr Albertynek o godzinie 14:40, a po niej udaliśmy się do „Księżówki” na zasłużony obiad. Wszyscy wrócili cali i zdrowi, choć było po niektórych widać zmęczenie.Teraz trzeba czekać na kolejny wyjazd. Może Kasprowy Wierch kolejką ?

ks. Kacper Nawrot