OAZA DZIECI BOŻYCH

w dawaniu siebie.”

Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki

Oaza Dzieci Bożych

Ruch Światło–Życie powstał w Polsce w latach 50–tych. Wtedy Sługa Boży Ksiądz Franciszek Blachnicki zaczął organizować pierwsze wyjazdy rekolekcyjne dla ministrantów. Stawały się one coraz bardziej popularne, rozwijała i udoskonalała się ich formuła. Obecnie Ruch skupia nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorosłe osoby konsekrowane i świeckie, a nawet całe rodziny. Oaza działa w ponad 10 krajach, a w Polsce w każdej Archidiecezji i w większości parafii.
Do Swoszowic dotarła w październiku 2012, młodzi i dzielni oazowicze na każdym czwartkowym spotkaniu rozważają obecność Boga w naszym życiu. Brzmi górnolotnie? Może, ale to właśnie jest centrum życia oazowicza – Bóg. Bóg i Eucharystia.
W naszej Parafii o formację oazowiczów dbają odpowiednio przygotowani animatorzy, pobłogosławieni i posłani do posługi przez Biskupa. Formacja ta obejmuje dwie rzeczy:
w ciągu roku szkolnego cotygodniowe spotkania,
w wakacje rekolekcje.
Te 15 dni rekolrkcji (każdego dnia rozważa się kolejne tajemnice Różańca – radosne, bolesne i chwalebne) to niesamowite przeżycie, w cudownym gronie, pełne niespodzianek i radości.

W skład Diakonii wchodzą:

Ks. Moderator Józef Palenica – proboszcz

Animatorzy:
Animator Ruchu Światło–Życie Bartosz Ciemborowicz
Animator Oazy Dzieci Bożych Kinga Komnata
Kandydat na animatora Oazy Dzieci Bożych Jakub Komnata

Spotkania odbywają się w każdy czwartek.
Rozpoczynają się wspólną Eucharystią o godz. 18:30 w kościele parafialnym, w którą czynnie się angażujemy całym sercem, duszą, ciałem i umysłem na Chwałę Bożą. Po mszy spotkamy się w domu parafialnym, gdzie odnajdujemy Boga we wspólnej zabawie, śpiewie, modlitwie.

Co musisz zrobić aby stać się jednym z nas?

• Przyjdź w czwartek o godzinie 18:30 i na Eucharystii dołącz do nas.
  • Koniecznie zabierz ze sobą radość, uśmiech i dobry humor.
PAMIĘTAJ!
Nie może Cię tam zabraknąć!

/ kliknij obrazek /

Więcej informacji na stronie Ruchu Światło–Życie Archidiecezji Krakowskiej http://www.krakow.oaza.pl/.