ODPUST 2015

/ kliknij obrazek /

W niedzielę 20 września nasza wspólnota parafialna przeżywała odpust ku czci Opatrzności Bożej. Był to czas szczególnego dziękczynienia za Bożą opiekę w ciągu całego roku
Doświadczenie Bożej Opatrzności pokazuje nam z perspektywy czasu jak Bóg działa w naszym życiu.
Choć czasem możemy mieć wrażenie, że doznajemy jakichś cierpień, to jednak Pan ma w tym swój plan i zawsze chce naszego dobra. Czasem jednak jest nam to wszystko tak po ludzku ciężko przyjąć. Uroczystość odpustowa pozwala nam zatem dziękować za każdy, choćby najmniejszy, przejaw Bożej dobroci.
Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył i wygłosił kazanie ks. Stanisław Tylka – rodak z rodzinnej parafii ks. Proboszcza, obecnie penitencjarz w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach.
O godz. 16.00 w domu parafialnym odbyło się już tradycyjnie Święto Chleba przygotowane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii. Można było skosztować wspaniałych chlebów pieczonych domowymi metodami, jak również smalcu, dżemów itp.
Spotkanie uświetnił występ duetu wokalno–instrumentalnego – Agnieszki Jałochy i Daniela Domańskiego
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wspaniałej uroczystości, jak i również tym którzy wzięli w niej udział. Myślę, że wszyscy ubogaciliśmy się wzajemnie.
Szczęść Boże!
/ ks. Kacper Nawrot /