OBJAWIENIE PAŃSKIE 06.01.2019 r.

1.       Dzisiejsza niedziela jest uroczystością Objawienia Pańskiego. Po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca, natomiast na zakończenie każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy. Poświęcone kadzidło i kredę rozprowadza grupa oazowa, a złożone ofiary przeznaczone są na działalność dzieci i młodzieży w naszej parafii. O g. 12.00 rozesłanie kolędników misyjnych dzieci, które wraz z opiekunami będą kolędować, a zebrane ofiary przekażą  dla dzieci z krajów misyjnych.

2.       W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej  o g. 18.30.

3.       W piątek o g. 18.00  różaniec, a następnie Msza święta  w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Po Mszy świętej spotkanie oazowe w domu parafialnym.

4.       W sobotę 12. stycznia o g. 19.00 w domu parafialnym spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej, chóru Millenium, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Braci z Zakonu Rycerzy Kolumba oraz Służby Kościelnej. Zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w działalność duszpasterską tych grup z rodzinami.

5.       Natomiast w przyszłą niedzielę  13.  stycznia zapraszamy wszystkich parafian i gości o g. 15.00 do naszego kościoła parafialnego na wspólny opłatek pod hasłem „Kolędujmy razem”. Obecnie mamy już bardzo dużo miejsca w kościele. Wszyscy się zmieszczą. Wspólne kolędowanie ubogaci góralski zespół regionalny „Krzesany” z Cichego, rodzinnej parafii ks. Proboszcza, a także wystąpi nasz chór parafialny „Millennium”. Dzieci zaśpiewają góralskie kolędy i pastorałki oraz przedstawią jasełka, będą również muzykanci. Jeżeli ktoś może ofiarować ciasto dzieciom  to serdecznie o to prosimy. Ciasto pokrojone trzeba przynieść przed g. 15.00 do domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, zaproście również Wasze rodziny, krewnych i znajomych z innych parafii, aby mogli dzielić się radością Świąt Bożego Narodzenia.

6.       W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”. Szczegółowy plan kolędy wywieszony jest  w gablocie na zewnątrz kościoła. Można się również z nim zapoznać w gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej parafii.

7.       W związku z wizytą duszpasterską kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku tylko  rano od 8.00-9.00 w sobotę od 9.00-10.00.

8.       Pragniemy poinformować, że półkolonia dla dzieci w czasie ferii zimowych będzie organizowana w drugim tygodniu od  21-25 stycznia. Jeżeli ktoś chciałby ofiarować dzieciom słodycze lub jakieś upominki na nagrody to można to uczynić składając je w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Bardzo dziękujemy za okazane dobro.

9.       Intencje mszalne….   Prasa katolicka…

10.   Dziękujemy za  ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz budowę nowej świątyni. W ostatnim tygodniu na budowę w kopertach  złożono  2 700 zł., a na konto wpłynęło 6 500 zł., na organy przekazano 1 850 zł. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać za każdy dar serca.

11.   Parafianom, gościom i kuracjuszom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego na kolejny tydzień Nowego Roku. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  06-13.01.2019 r.

NIEDZIELA-06.01.2019  OBJAWIENIE PAŃSKIE

8.00 –  o błogosławieństwo Bożej Opatrzności oraz  zdrowie dla  Żywego Różańca w Nowym Roku 2019 /int. od Żywego  Różańca /

10.00 – + Anna i Michał Ślęczka

12.00 –  + Teresa i Aleksandra Budziaszek w rocznice śmierci

18.30 –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

PONIEDZIAŁEK  - 07.01.2019

7.00 -  1/ + Anna Stachowicz /int. od rodziny Majków ze Słopnic/

2/ za dusze w czyśćcu cierpiące

18.30 –  + Lucjan Litewka

WTOREK – 08.01.2019

7.00 -  1/ + Grzegorz Niemczyk /int. od kolegów z firmy Fadom/

2/ + Michał Syrek

18.30 –  + Janina Suder /int. od sąsiadów z ul. Siarczanogórskiej/

ŚRODA – 09.01.2019

7.00 -  1/ + Anna Stachowicz /int. od rodziny Markiewiczów/

2/ podziękowanie za otrzymane łaski w roku 2018 z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla rodziny Stękałów

18.30 –  + Bogusław Kaczmarczyk w 2 r. śm.

CZWARTEK – 10.01.2019

7.00 –  1/ + Helena i Michał Sołtys

2/ o cierpliwość w chorobie i potrzebne dary Opatrzności Bożej dla Stefanii

18.30 –  +  Józef Machna w 2 r. śm.

PIĄTEK - 11.01.2019

7.00 -   1/ + Anna Stachowicz /int. od synowej Bogusławy z rodziną/

2/ + Jerzy

18.30 – ++ zmarli polecani w wypominkach rocznych

SOBOTA – 12.01.2019

8.00 –  1/ + Grzegorz Niemczyk /int. od kuzynki Lucyny Czaja z rodziną/

2/ + Stanisław Gurgul / int. od rodziny Guśpielów z Pcimia/

18.30 –  + Małgorzata Gawlik

NIEDZIELA - 13.01.2019  NIEDZIELA CHRZTU PANA JEZUSA

8.00 –  + Daniela /ona/, Jan, Eugeniusz, Bogusław, Teresa, Jan

10.00 – + Piotr Kameczura w 8 r. śm.

12.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski  z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Matyldy

18.30 –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog.Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

Ks. Józef Palenica-proboszcz