OGŁOSZENIA PARAFIALNE - V NIEDZIELA ZWYKŁA

10.02.2019r.

1.       W dzisiejszą niedzielę gościmy małżeństwa z EquipesNotre-Dame. Zamiast kazania słyszeliśmy świadectwa duchowej formacji w małżeństwach i rodzinach. Zachęcamy  małżonków do wejścia na drogę takiego duchowego wzrastania. Bliższe informacje u małżonków składających świadectwo. O g. 16.00 dodatkowa Msza święta z poświeceniem modlitewników dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

2.       W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy

Poniedziałek – wsp. NMP z Lourdes

Czwartek – święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy

3.       W poniedziałek pamiętamy w modlitwie o chorych i cierpiących. O  g. 18.30 Msza święta i spotkanie dla uczniów III klasy gimnazjum oraz VIII klasy szkoły podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.  Sakrament bierzmowania będzie udzielony przez ks. kard. Stanisława Dziwisza w czwartek 28 marca. W poniedziałek również spotkanie Rycerzy Kolumba o g. 20.00 w domu parafialnym.

4.       We wtorek  o g. 20.00 w domu parafialnym spotkanie dla Kręgu Biblijnego.

5.       W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej.

6.       W piątek Msza święta wieczorna w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego, a po niej koronka. Po Mszy świętej spotkanie dla grupy oazowej.

7.       Intencje mszalne… Msze święte w intencji odwiedzonych parafian podczas kolędy będą odprawione w przyszłą niedzielę. Ks. Proboszcz o g. 10.00, a ks. Bartłomiej o g. 12.00. Prasa katolicka…

8.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz na wykonane zadania. W minionym tygodniu na budowę w kopertach złożono 2 850 zł.,  na konto wpłynęło 1 760 zł., na organy 300 zł., a na zakony klauzurowe 1 765,50 zł.  Bóg zapłać za każdy dar serca. Jak możemy już usłyszeć, po dwóch miesiącach i siedmiu dniach zabrzmiał  głos dzwonu na wieży naszego kościoła. Dzwon dzwoni na 30 i 5 minut przed rozpoczęciem Mszy świętej, o g. 12.00 na Anioł Pański oraz o g. 21.00 na Apel Jasnogórski. Dodatkowo działa również jako zegar wybijając kwadranse oraz pełne godziny od g. 6.00 do 21.45. Przy pełnej godzinie wybija cztery kwadranse i stosowną godzinę. Od g. 22.00-6.00 rano jest cisza nocna bez żadnego dźwięku. Dziękujemy p. Barbarze Kamusińskiej z rodziną za jego ufundowanie wraz z montażem i podłączeniem sterowników. Wyrażamy również wdzięczność Firmie UNISET s.c. Stanisław Gaweł, Tadeusz Ślęczka za darmowe usługi dźwigowe w podnoszeniu dzwonu na wieżę, a inż. Wojciechowi Michno za techniczne przygotowanie do montażu. Natomiast w przyszłym tygodniu od 18-22 lutego planujemy podjąć kolejne zadanie związane z montażem tryptyku ołtarza przygotowanego przez prof. Józefa Murzyna.

Mamy również możliwość zamontowania systemu  do wyświetlania pieśni, zdjęć i filmów. Koszt całego oprzyrządowania wyświetlania pieśni w skład którego wchodzą; TV 65”, system z aplikacją mobilną, tablet 10”, elementy montażowe i uruchomienie systemu wynosi 12 250 zł.  Gdyby ktoś chciał  takie dobro dla naszego kościoła ufundować albo w nim współuczestniczyć lub może zna takie osoby to zapraszamy bardzo serdecznie. Na ten moment nie dysponujemy potrzebnymi środkami finansowymi na ten cel, ale bez względu na to chcemy podjąć  się wykonania tego zadania, bo widzimy, że jest nam bardzo potrzebne. Termin realizacji do trzech tygodni. Polecamy przygotowanie kolejnych zadań modlitwie i ofiarności parafian oraz przyjaciół naszej parafii.

9.       Na owocne przeżywanie kolejnego tygodnia niech wszystkim Pan Bóg błogosławi. Serdeczne życzenia  dla wszystkich parafian i gości oraz jubilatów i solenizantów. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD 10-17.02.2019 r.

NIEDZIELA- 10.02.2019

8.00 –  + Marianna Ząbczyńska  /greg./

10.00 –   + Krzysztof  Rudnicki i jego rodzice

12.00 –  + Edward, Michalina Bartosik, córki Bogumiła i Jolanta

16.00 -  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

18.30 –  + Mieczysław Sikora w 25 r. śm.

PONIEDZIAŁEK  - 11.02.2019

7.00 -   + Marianna Ząbczyńska  /greg./

18.30 –  + Piotr Kozak /int. od sąsiadów z parteru blok 55B/

WTOREK – 12.02.2019

7.00 -   + Stanisława /ona/ i Adolf  Nosal

18.30 – + Marianna Ząbczyńska  /greg./

ŚRODA – 13.02.2019

7.00 -  + Marianna Ząbczyńska  /greg./

18.30 –  + Janina i syn Jan w rocznice śmierci

CZWARTEK – 14.02.2019

7.00 -    + Marianna Ząbczyńska  /greg./

18.30 –  + Zofia Chabrzycka w 1 r. śm.

PIĄTEK - 15.02.2019

7.00 -  + Marianna Ząbczyńska  /greg./

18.30 – w intencji czcicieli Miłosierdzia  Bożego

SOBOTA – 16.02.2019