OGŁOSZENIA PARAFIALNE - VII NIEDZIELA ZWYKŁA

24.02.2019 r.

1.       Bożej Opatrzności i ludziom dziękujemy za kolejny tydzień w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Radujemy  się wykonaniem jakże ważnego zadania, tryptyku w ołtarzu głównym. Jest on autorstwa naszego parafianina, prof. Józefa Murzyna artysty, rzeźbiarza, dziekana wydziału rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dziękujemy jemu samemu, jego pracownikom oraz inż. Wojciechowi Michno, kierownikowi budowy za techniczne przygotowanie i przeprowadzenie trudnego zadania montażu. Ufamy, że w niedługim czasie podczas uroczystej Mszy świętej zostanie on poświęcony. Wdzięczność wypowiadamy również wobec braci Rycerzy Kolumba i chórzystów za pomoc techniczną w przygotowaniu możliwości odprawiania Mszy świętych w nawie bocznej. Do tych radości dołączyła się jeszcze jedna związana z instalacją zestawu do wyświetlania pieśni. Jak widzimy tydzień był bardzo dynamiczny ale wszystko udało się zrealizować. Panu Bogu i ludziom niech będą dzięki.

2.       W poniedziałek Msza święta wieczorna i spotkanie formacyjne dla uczniów VII klasy szkoły podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

3.       W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej  Pomocy.

4.       Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem  miesiąca.  Msze święte o g. 7.00 , 17.00 /dla dzieci/ i 18.30. Spowiedź rano od g. 6.30 i po południu od g. 16.00. Do chorych udamy się od g. 8.30

5.       W sobotę po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo I sobotnie. W tym dniu o g.  17.00 zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego małżonków chętnych do podjęcia formacji w myśl ruchu z Equipes Dame o której dwa tygodnie temu mogliśmy usłyszeć w naszej świątyni.

6.       W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca. Od przyszłej niedzieli przez trzy dni od g. 16.00-18.25 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji wynagradzającej w ramach nabożeństwa  40 –godzinnego. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do tej modlitwy.

7.       Intencje mszalne…  Prasa katolicka… Na regale prasowym znajdują wizytówki informujące o możliwości skorzystania z programu  Urzędu Miasta Krakowa realizowanego z wydawnictwem Medycyna Praktyczna wspierającego osoby starsze i niesamodzielne. Szczegóły na plakacie.

8.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz wykonane już zadania. W minionym tygodniu na budowę w kopertach złożono 600 zł., na konto wpłynęło 705 zł.,  na organy 200 euro + 400 zł., a na zestaw do wyświetlania pieśni 1 950 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca. W dzisiejsza niedzielę ks. Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę naszego nowego kościoła w Czulicach.

9.       Na owocne przeżywanie kolejnego tygodnia niech wszystkim Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  24.02-03.03.2019 r.

NIEDZIELA- 24.02.2019

8.00 –  o szczęśliwy przebieg operacji, powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Zbigniewa

10.00 –   + Józefa (ona) i Ludwik Gaworowie w 10 r. śm. Józefy

12.00 –   + Marianna Ząbczyńska  /greg./

18.30 –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac.

PONIEDZIAŁEK  - 25.02.2019

7.00 -  + Marianna Ząbczyńska /greg./

18.30 –  w podziękowaniu za otrzymane dobro z prośbą o dalsze  łaski i błog. Opatrzności Bożej dla Brygidy Mazgaj /int. od Urszuli i Marka/

WTOREK – 26.02.2019