OGŁOSZENIA PARAFIALNE - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.2019 r.

1.       W dzisiejszą niedzielę odczytujemy list arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na Wielki Post. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Droga krzyżowa-  piątek  o g. 8.30 po Mszy świętej rano, o g. 18.00 przed Mszą świętą wieczorną  i dodatkowa o g. 20.00 dla tych, którzy może później kończą pracę czy inne zajęcia. Jeżeli ta godzina drogi krzyżowej będzie odpowiednia  to będziemy ją kontynuować w kolejne piątki. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o g. 16.00, a bezpośrednio po nich dodatkowa Msza święta. Kazania podczas gorzkich żali w tym roku będzie głosił ks. prałat Ryszard Luber, dyrektor Domu Księży Chorych.

2.       W poniedziałek Msza święta wieczorna i spotkanie dla uczniów VII klasy SP w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. W tym dniu o g. 19.00 w domu parafialnym spotkanie Rycerzy Kolumba.

3.       We wtorek o g. 20.00 w domu parafialnym spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, może rozpoczęty czas Wielkiego Postu stanie się okazją do częstszego zgłębiania Pisma Świętego.

4.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej wieczornej. W tym dniu pouczenie chrzcielne o g. 19.30

5.       W piątek Msza święta wieczorna w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego. Po Mszy świętej spotkanie dla grupy oazowej.

6.       Przyszła niedziela  „Ad gentes” to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiarę na ten cel będzie można  złożyć  do puszki wystawionej za ławkami.

7.       We wtorek 19 marca po Mszy świętej wieczornej będzie spotkanie dla rodziców uczniów kl. III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej.

8.       Intencje mszalne… Prasa katolicka…

9.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację wykonanych zadań. W ostatnim tygodniu w kopertach złożono 500 zł., na konto wpłynęło 3 160 zł., na organy 250 zł., na figurę Pana Jezusa 1 930 zł., a na zestaw do wyświetlania pieśni 100 zł. Na zestaw do wyświetlania pieśni brakuje jeszcze 4 860 zł. W minionym tygodniu zostało zamontowanych sześć witraży stacji drogi krzyżowej, a brakujące zostały uzupełnione stacjami z kościoła przy ul. Piłkarskiej. Stacje V i VI będą w drzwiach wewnętrznych wejścia głównego, a stacja XIII i XIV w dolnym oknie prezbiterium. Do ufundowania został jeszcze w połowie witraż stacji V o wartości 1 960 zł. Jeżeli byłby ktoś chętny do współ ufundowania to zapraszamy do zgłoszenia się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Wszystkie pozostałe witraże mają już swoich fundatorów za co im z serca dziękujemy. Jak można zauważyć w nawie bocznej umieszczony jest krzyż z sercem, a na nim mniejsze krzyżyki. Kto pragnie włączyć się w ufundowanie 120 cm. rzeźbionej w drewnie figury Chrystusa proszony jest o zabranie krzyżyka na własność, a ofiarę przekazać w zakrystii. Na figurę Pana Jezusa brakuje jeszcze 2 100 zł. Na organy do tej pory zostało zebrane 200 euro i 49 299 zł.(w tym było 600 USD). Inne zobowiązania, szczególnie dotyczące posadzki i tryptyku w ołtarzu głównym przekazane zostaną po ostatecznym rozwiązaniu spraw z kościołem przy ul. Piłkarskiej 9, a te na razie nie nastąpiły. W tym roku chcemy jeszcze zrealizować stolarkę drzwiową. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdy dar serca, również fundatorom kolejnych witraży, a także ofiarodawcom produktów żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii.

10.       Kto w Środę Popielcową nie miał sposobności uczestniczyć w obrzędzie posypania głowy popiołem, a pragnie tego, to proszę na zakończenie podejść przed stopień komunijny. Na owocne przeżywanie okresu Wielkiego Postu niech wszystkim Pan błogosławi. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  10-17.03.2019 r.

NIEDZIELA-10.03.2019

8.00 –   + Marianna  i Bronisław Stanek oraz zmarli z rodziny w 12 r. śm. Marianny

10.00 –   +  Zofia Litewka w 10 r. śm.

12.00 –   + Helena Sawicka

16.45 -  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

18.30 –  + Karolinka oraz potrzebne łaski dla jej rodziny

PONIEDZIAŁEK  - 11.03.2019

7.00 -    + Stanisław Bobek  /int. od Elżbiety i  Marka Kupiec/

18.30 –  + Leokadia Machna  /int. od rodziny z Dobczyc/

WTOREK – 12.03.2019

7.00 -   + Stanisław, Tadeusz,  Józef  Zakrzewscy

18.30 –  + Krystyna Wala /int. od koleżanek ze szkoły podstawowej/

ŚRODA – 13.03.2019

7.00 -  + Jadwiga Kasprzyk w 2 r. śm.

18.30 –  + Władysław Stachoń

CZWARTEK – 14.03.2019

7.00 -    + Stanisław  w 6 r. śm.

18.30 –  + Leokadia Machna /int. od córki z rodziną/

PIĄTEK - 15.03.2019

8.00 -  + Stanisław Bobek  /int. od szwagierki Heli z rodziną/

18.30 –  w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego

SOBOTA – 16.03.2019

8.00 –   + Władysław Sarna w 24 r. śm.

18.30 –   o  zdrowie, potrzebne łaski  i  opiekę Opatrzności Bożej dla rodziny Mazur

NIEDZIELA - 17.03.2019

8.00 –   + Józefa i Władysław Targosz

10.00 –  1/ o  zdrowie, potrzebne łaski, opiekę św. Józefa i błogosławieństwo Opatrzności Bożej w posłudze duszpasterskiej dla ks. Proboszcza z okazji imienin /int. od Żywego Różańca/

2/ o  zdrowie, potrzebne łaski i błogosławieństwo Opatrzności Bożej dla Ignacego Krzywickiego w 1 r. urodzin

12.00 –  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac  oraz w intencji dzieci przyjmujących chrzest święty

16.45 -  + Stanisław Fremel w 13. r. śm.

18.30 –  + Michalina Patyna,  Marianna i Jan Patyna

Ks. Józef Palenica-proboszcz