II NIEDZIELA  WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28.04.2019r.

1.       Dzisiejsza niedziela jest świętem  Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie każdej Mszy świętej zamiast kazania adoracja z koronka do Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości w krakowskich Łagiewnikach. Zachęcamy do indywidualnego nawiedzenia w tym tygodniu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz modlitwy o miłosierdzie dla siebie i swoich bliskich. Ten tydzień będzie także przeżywany jako 75 Tydzień Miłosierdzia. Dodatkowa Msza święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej o g. 16.00.

2.       W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

Środa – wsp. św. Józefa, rzemieślnika

Czwartek – wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski

Sobota – wsp. św. Floriana, męczennika

3.        W poniedziałek ok. g. 19.15 rozbierzemy dekorację świąteczną. Bardzo prosimy chętnych  o pomoc.

4.       W środę Msza święta rano o g. 8.00, która jest zarazem Mszą święta na rozpoczęcie pielgrzymki na Ukrainę. Od środy rozpoczynają się nabożeństwa majowe. W naszym kościele będziemy je odprawiać o g. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy w ramach nabożeństwa majowego.

5.       W piątek  uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy świętych jak w niedziele. W tym dniu obchodzimy  228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3- Maja.  Ogarniamy modlitwą  naszą Ojczyznę  i wszystkie jej potrzeby.

6.       Najbliższy piątek jest również pierwszym miesiąca. Spowiedź z racji uroczystości  przed każdą Mszą świętą do południa, po południu tylko od  g. 17.00-18.00. Msze święte w porządku niedzielnym.  Wizyta  u chorych z Komunią świętą  wyjątkowo w sobotę od g. 10.30. Z komunią świętą pójdzie jeden kapłan, prosimy o cierpliwe oczekiwanie. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

7.       W piątek przez naszą parafię będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik. Będzie to siedem grup. Około 1 400 osób. Zatrzymają się na krótki postój około  g. 9.30 przy plebanii i na terenie zielonym naprzeciwko Ośrodka Jeździeckiego. Jeżeli ktoś może ofiarować dla pielgrzymów wodę lub coś słodkiego to prosimy o przekazywanie tych darów od poniedziałku do środy w godzinach dyżuru kancelarii oraz  w czwartek  przez cały dzień i w piątek do g. 9.00. Bóg zapłać za przekazane dary pielgrzymom.

8.       Od  soboty przez cały tydzień będziemy gościć w naszym kościele ikonę Matki Bożej,  Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Nawiedzenie rozpocznie się w sobotę o g. 17.45 wniesieniem ikony do kościoła i modlitwami, a następnie będzie nabożeństwo majowe.  Bardzo prosimy, by zgromadzić się o g. 17.40 przed kościołem. Zapraszamy serdecznie do udziału.

9.       W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca.

10.   Intencje mszalne… Prasa katolicka…

11.   Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła i budowę nowej świątyni. W ostatnim tygodniu w kopertach na budowę złożono 1 600 zł., a na konto wpłynęło 1 220 zł., na organy 500 zł., na ołtarz 200 zł. Z ozdób świątecznych dla rodzin potrzebujących zebrano  6 380 zł., natomiast na UPJP II przekazano 3 048 zł.  Bóg zapłać za każdy dar serca. Bardzo dziękujemy p. Tadeuszowi Kaperze za pomalowanie ogrodzenia. Dzisiaj  ks. Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę naszego nowego kościoła w Biórkowie Wielkim.

12.   Na dalsze przeżywanie okresu Wielkanocy niech Pan Bóg błogosławi, a solenizantów, jubilatów, parafian, kuracjuszy i gości niech obdarza potrzebnymi łaskami. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  28.04-05.05.2019 r.

NIEDZIELA  28.04.2019 - ŚWIĘTO  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

8. 00 –   + Sławomira /ona/ Guzik, Małgorzata Gawlik

10.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Agnieszki  i Andrzeja  Kościelniak  w  1 r. ślubu

12.00 –   + Anna i Julian Świerzb, Józef Szczerba

16.00 –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

18.30 –  + Kazimiera i Mieczysław Bobek, Stefania i Wojciech Woźniak

PONIEDZIAŁEK  - 29.04.2019

7.00 –   o potrzebne łaski i błog. Opatrzności Bożej dla Jadwigi

18.30 –  +  Stanisław Bobek /int. od dzieci z rodzinami/

WTOREK – 30.04.2019

7.00 -  o potrzebne łaski i błog. Opatrzności Bożej dla Sylwii

18.30 –  + Sławomira Guzik /int. od Marzeny i Janusza Miś z rodziną/

ŚRODA – 01.05.2019

8.00 -  + Stanisław Bobek /int. od bratanicy Jadzi z rodziną/

18.30 –  ++ o życie wieczne dla wszystkich zmarłych z ul. Wypoczynkowej/

CZWARTEK – 02.05.2019

7.00    -

18.30  -  + Sławomira Guzik /int. od brata Mariana z rodziną/

PIĄTEK - 03.05.2019

8.00-      w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

10.00 –  + Stanisław Potaczek

12.00 -  + Sławomira Guzik /int. od Dominika i Tomasza Pajorków/

18.30  + Włodzimierz Konarek w 13 r. śm., Eugenia i Wojciech Konarek

SOBOTA – 04.05.2019

8.00 -     podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Bogu wiadomych małżonków  w  47 r. ślubu

18.30 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

NIEDZIELA  05.05.2019

8. 00 –   o dobre urodzaje /int. od Żywego Różańca/

10.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej oraz  światło Ducha świętego w dorosłym życiu dla Marcina  Kmiecika  w  18 r. urodzin

12.00 –   + Jerzy, Wojciech i Władysława Tomczyk

18.30 –  + Zofia Kostrz w 33 r. śm. i Mieczysław Kostrz w 17 r. śm.

Ks. Józef Palenica - proboszcz