III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 05.05.2019 r.

1.       Od wczorajszego dnia do najbliższego piątku gościmy w naszym kościele ikonę Matki Bożej,  Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Z tej okazji kazania w dzisiejszą niedzielę głosi ks. Rafał Cyfka. Po Mszach świętych bracia Rycerze Kolumba zbierają do puszek ofiary na rzecz prześladowanych chrześcijan. Bóg zapłać za przekazane ofiary na ten cel. Po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są codziennie o g. 18.00. Ten tydzień przeżywamy również jako 11. Tydzień Biblijny.

2.       W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Środa  – Uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski.

3.       Stowarzyszenie Rodzin Katolickich  zaprasza na otwarte spotkanie z pielęgniarką p. Brygidą Mazgaj  w najbliższy poniedziałek tj. 6 maja o godz. 19.15 w domu parafialnym. Temat spotkania: "Rozmowa o problemach dotyczących osób starszych i chorych leżących w domach".  Serdecznie zapraszamy zainteresowane rodziny, a także potencjalnych opiekunów tych osób.

4.       W piątek Msza święta o g. 18.30  za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Po Mszy świętej  nastąpi wyprowadzenie ikony Matki Bożej, Wspomożycielki  Prześladowanych Chrześcijan.

5.       W sobotę od g. 10.00 spowiedź dla dzieci z klas III A i B, które w niedzielę będą przystępować do  Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin.

6.       W przyszłą niedzielę w naszej parafii Pierwsza Komunia Święta. Podczas Mszy świętej o g. 12.00 41 dzieci przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Prosimy tę Mszę świętą pozostawić dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Rodziców prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła do tej uroczystości. Mycie kościoła w czwartek po Mszy świętej wieczornej, a dekoracja  w piątek również wieczorem.

7.       W przyszłą niedzielę tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława do udziału w której serdecznie zaprasza metropolita krakowski, arcybiskup Marek Jędraszewski. Procesja rozpoczyna się w tym roku o g. 8.30 na wzgórzu wawelskim.  Mszy świętej na Skałce przewodniczyć będzie i homilię wygłosi arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. W tym roku z powodu remontu ulic: Stradom oraz Krakowskiej procesja przejdzie inną trasą niż zwykle. Pójdziemy ulicami: Podzamcze, Bernardyńską, bulwarami wiślanymi, Dietla, Augustiańską i Skałeczną. Trasa została uzgodniona w porozumieniu z urzędnikami Urzędu Miasta Krakowa. Przychylając się do ich sugestii, biorących pod uwagę możliwe duże utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców Krakowa, postanowiłem, że w tym roku po zakończeniu Mszy na Skałce nie będzie procesji powrotnej do katedry na Wawelu. Uroczystości ku czci św. Stanisława zakończymy przy ołtarzu Trzeciego Tysiąclecia.

8.       Zgodnie z wieloletnią tradycją w Bazylice Mariackiej w Krakowie będzie odprawiona Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów w przeddzień rozpoczęcia egzaminów, w dzisiejszą niedzielę  5 maja br. o godz. 18.30.

9.       Proszono nas o podanie informacji, iż Szkoła Muzyczna I stopnia w Świątnikach Górnych rozpoczęła rekrutację na kolejny rok szkolny. Więcej szczegółów na plakacie przed wejściem  głównym.

10.   Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła  oraz realizację wykonanych zadań.  W ostatnim tygodniu w kopertach na budowę złożono 840 zł., a na konto wpłynęło 870 zł., na organy 400 zł., na stolarkę drzwiową 100 zł.,  parafianie z Biórkowa Wielkiego ofiarowali 2 480 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca, a rodzinie p. Studziżba za rozplantowanie drobnego kamienia przed wejścia do kościoła, a p. Tadeuszowi Kaperze za zabezpieczenie konfesjonałów przed kornikiem. Dziękujemy za przekazaną wodę i coś słodkiego dla pielgrzymów oraz Barciom Rycerzom Kolumba za pomoc przy organizacji ich odpoczynku. Dzisiaj ks. Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę naszego nowego kościoła w Juszczynie.

11.   Intencje mszalne… Prasa katolicka…

12.    Wszystkim parafianom, kuracjuszom, gościom oraz solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

Ks. Józef  Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD 05-12.05.2019 r.

NIEDZIELA - 05.05.2019

8. 00 –   o dobre urodzaje /int. od Żywego Różańca/

10.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej oraz  światło Ducha Świętego w dorosłym życiu dla Marcina  Kmiecika  w  18 r. urodzin

12.00 –   + Jerzy, Wojciech i Władysława  /ona/ Tomczyk

18.30 –  + Zofia Kostrz w 33 r. śm. i Mieczysław Kostrz w 17 r. śm.

PONIEDZIAŁEK  - 06.05.2019

7.00 –  o nawrócenie, światło Ducha Świętego, powrót na Bożą drogę i wszelkie potrzebne dary Opatrzności Bożej dla córki Ewy /int. od rodziców/

18.30 –  +  Stanisław Bobek /int. od siostry Marysi z mężem Tadeuszem i rodziną/

WTOREK – 07.05.2019

7.00 -  + Mieczysław Mardyła w 27 r. śm., + Zofia Mardyła, + Danuta Radecka, + Henryk Radecki

18.30 –  + Kazimierz i Genowefa Chowaniec i zmarli z rodziny

ŚRODA – 08.05.2019

7.00 -  + Stanisław Bobek /int. od Doroty i Artura Bobek z rodziną/

18.30 –  + Stanisław Dobosz

CZWARTEK – 09.05.2019

7.00    -  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

18.30  -  + Henryk Tyszler w 43 r. śm.

PIĄTEK - 10.05.2019

7.00-

18.30 –  ++ zmarłych polecanych w wypominkach rocznych

SOBOTA – 11.05.2019

8.00 -   + Stanisław Bobek /int. od Janusza i Wioletty Bobek z rodziną/

18.30 –  + Jan, Helena i Zofia Wadowscy

NIEDZIELA - 12.05.2019

8. 00 –   + Stanisława /ona/ i Andrzej Kostrz

10.00 –   w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

12.00 –   o potrzebne łaski i błog. Opatrzności Bożej dla dzieci przystępujących do I Komunii świętej i ich rodzin

18.30 –  + Jan Zając  w 4 r. śm.

Ks. Józef  Palenica - proboszcz