VI NIEDZIELA WIELKANOCY - 26.05.2019 r.

1.       W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Środa – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Sobota – wsp. św. Justyna, męczennika

2.       Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, a od soboty w nabożeństwach czerwcowych, które będą odprawiane  również o g. 18.00

3.       W poniedziałek o g. 18.30 Msza święta i spotkanie dla VII klasy SP w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4.       W środę o g. 19.15 pouczenie chrzcielne  w kościele.

5.       W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca.

Również w przyszłą niedzielę 2. czerwca w kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia przy Domu  Księży Chorych o g. 17.00 Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski , Metropolita Krakowski odprawi  Mszę świętą  z okazji 40 –lecia istnienia tego domu. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.

6.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację wykonanych zadań. W ostatnim tygodniu na budowę kościoła złożono w kopertach 1 780zł.,  na konto wpłynęło   825 zł., na stolarkę drzwiową 200 zł., a na organy 50 zł.  Bóg zapłać za każdy dar serca. Dzisiaj ks. Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła w Pobiedniku Małym.

7.       Zwracamy się z prośbą do rodziców przychodzących na Msze święte z małymi dziećmi. Cieszymy się Waszą obecnością i modlitwą. Więcej przestrzeni sprawia, że jest to łatwiejsze. Zdarza się jednak, że te dzieci płaczą w czasie nabożeństwa (niekiedy nawet kilkoro dzieci), bo trudno jest im się skupić przy rodzicach- potrzebują więcej swobody. Takie zachowanie sprawia, że nam kapłanom, ale i pozostałym uczestnikom Mszy świętych, czy też nabożeństw trudno jest się skupić na liturgii i na kazaniu. Dlatego pragniemy poinformować i prosić zarazem tych rodziców, aby skorzystali z zakrystii głównej na zapleczu. Jest w niej  głośnik odsłuchowy i słychać wszystko co się dzieje w kościele. Jest i dywan, gdzie dzieci  mogą poruszać się swobodniej. Taka postawa pozwoli nam wszystkim jak najlepiej skorzystać  z Mszy świętej. Bardzo  prosimy o zrozumienie naszej prośby i skorzystanie w takich sytuacjach z zakrystii.

8.       W związku z zapytaniami parafian o możliwość odprawiania Mszy świętej pogrzebowej w naszym kościele wtedy, gdy pogrzeb jest na cmentarzu we Wróblowicach, pragniemy przekazać, że istnieje taka możliwość, aby Msza święta pogrzebowa była w naszym kościele parafialnym, następnie przejazd samochodami na cmentarz i tam dalsze obrzędy od bramy cmentarza ze złożeniem ciała, czy prochów do grobu. W ten sposób jest większa dyspozycyjność  terminów. Oczywiście wszystkie sprawy cmentarne należy załatwiać w parafii we Wróblowicach. Ostateczną decyzję i wybór  formy modlitwy zostawiamy rodzinie.

9.       Intencje mszalne… Prasa katolicka…

10.   Parafianom, kuracjuszom, solenizantom, jubilatom i gościom, a szczególnie wszystkim mamom w Dniu Matki oraz dzieciom z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka życzymy obfitości łask Bożych. Na nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  26.05-02.06.2019 r.

NIEDZIELA - 26.05.2019

8. 00 –   + Stanisław Ptak

10.00 –   + Leokadia Machna /int. od córki z rodziną/

12.00 –   w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

18.30 –  + Maria i Władysław z córką Leonardą i jej mężem Józefem

PONIEDZIAŁEK  - 27.05.2019

7.00 –  +  Stanisław Bobek /int. od rodziny Koczarów/

18.30 –   +  Aniela,  Jan  Dyna w 29 r. śm.

WTOREK – 28.05.2019

7.00 -   + Danuta Kapica /int. od Wiesława Kapicy z rodziną/

18.30 –  + Janina Jałocha  w 3 r. śm. i jej rodziców /int. od Albina/

ŚRODA – 29.05.2019

7.00 -  + Stanisław Bobek /int. od rodziny Cempów/

18.30 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Ryszarda  w  1 r. urodzin

CZWARTEK – 30.05.2019

7.00    -  + Józefa Wałach /int. od Ewy i Marka Marszalików/

18.30  -  + Stanisław Bobek /int. od rodziny Bielarzy/

PIĄTEK - 31.05.2019

7.00-  + Danuta Kapica /int. od  Roberta Jonaka z rodziną/

18.30  + Michalina Patyna  w 1 r. śm.

SOBOTA – 01.06.2019

8.00 -   + Stefan i Maria Chytkowscy i  za zmarłych rodziców

18.30 –  + Marek Knapik w 1 r. śm.

NIEDZIELA - 02.06.2019

8. 00 –   o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla należących do Żywego Różańca i ich rodzin /int. od Żywego Różańca/

10.00 –  podziękowanie za zdrowie Piotrusia Sobeckiego z prośbą o dalsze zdrowie, potrzebne łaski i błog. Opatrzności Bożej  dla niego

12.00 –   w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac  oraz w intencji dziecka przyjmującego chrzest święty