19 NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.08.2019 r.

1.       W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Wtorek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

Środa – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika

Czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Sobota - święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej

2.       Od dzisiejszej niedzieli przez cały tydzień w Kalwarii Zebrzydowskiej odpust Wniebowzięcia NMP. Szczegółowy program  tych uroczystości wywieszony jest w gablocie.

3.       We wtorek o g. 18.00 różaniec fatimski.

4.       W środę  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej.  O g. 19.30 w kościele pouczenie chrzcielne dla rodziców.

5.       W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej wspólnocie obchodzimy również 37. rocznicę erygowania parafii p. w. Opatrzności Bożej. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Na zakończenie poświęcenie ziół i pierwocin tegorocznych zbiorów. W tym dniu  pamiętajmy w  modlitwie o naszej Ojczyźnie wspominając 99. rocznicę  „Cudu nad Wisłą”.

6.       W piątek Msza święta  w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego, a po niej koronka.

7.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację wykonanych i wykonywanych zadań.  Wielkość ofiar będzie podana w przyszłą niedzielę. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dzisiaj ks. Proboszcz  głosi kazania i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła  w Skawicy,  w czwartek Ks. Bartłomiej będzie to czynił w Osielcu.

8.       Intencje mszalne… Prasa katolicka.

9.       Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, parafianom, kuracjuszom oraz gościom życzymy wszelkiego dobra. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD 11-18.08.2019 r.

NIEDZIELA -11.08.2019

8. 00 –  + Dominik, Franciszek, Maria, Józefa /ona/ , Eugenia i Zbigniew

10.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o  zdrowie, dalsze łaski i   błog. Opatrzności Bożej dla Stanisławy i Ignacego Lebiest z okazji 18 r. ślubu

12.00 –  + Marianna Ząbczyńska w 1 r. śm.

18.30 –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

PONIEDZIAŁEK  - 12.08.2019

18.30 –  + Danuta Kapica /int. od sąsiadów z ul. Wypoczynkowej/

WTOREK – 13.08.2019