22 NIEDZIELA - 01.09.2019 r.

1.       W dzisiejszą niedzielę   przypada 80. rocznicę wybuchu  II wojny światowej.  Modlitwą obejmujemy  poległych w obronie naszej Ojczyzny.  Po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca, zaś o  g. 12.00 błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci na rozpoczęcie  nowego roku szkolnego. Od poniedziałku w dni powszednie będzie Msza święta  o g. 7.00.

2.       W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy;

Wtorek – wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

3.       W poniedziałek  rozpoczynamy  nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza święta  na rozpoczęcie  dla wszystkich dzieci będzie  o g. 8.00. Natomiast uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  w Szkole Podstawowej nr  43  dla klas 1-3 o g. 9.00, dla klas 4-5 o g. 10.00, a dla klas 6-8 o g. 11.00.

4.       W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej, Nieustającej Pomocy. W tym dniu w  g. 17.00-18.00 zbiórka produktów żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie produktów w czwartek w tych samych godzinach.

5.       W czwartek o g. 18.00 godzina święta z modlitwami o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

6.       W tym tygodniu przypada I-piątek miesiąca. Spowiedź rano przed Mszą świętą, po południu od 16.00 do 19.00. Msze święte o g. 7.00, 17.00 (dla dzieci), 18.30. Dla dzieci będzie to spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego.  Dzieci z IV klas zapraszamy do rozpoczęcia  lub kontynuowania praktyki 9-ciu I-piątków miesiąca. Odwiedziny u chorych od  g. 8.30. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie, gdyż będzie tylko jeden kapłan.

7.       W sobotę po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo I sobotnie.

8.       Odpust parafialny ku czci Opatrzności Bożej będziemy obchodzić 15. września.

9.       W przyszłą niedzielę 8. września odbędzie się XXVII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Do udziału serdecznie zaprasza Metropolita krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski. Początek o g. 9.00 przy stacji „u Piłata”

10.   Intencje mszalne….   Prasa katolicka…

11.   Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację wykonanych i wykonywanych zadań. W  ostatnim tygodniu na budowę  w kopertach  złożono 250 zł., z tacy ślubnej 268 zł., na konto wpłynęło  1 220 zł., na organy 200 zł, na stolarkę drzwiową 100 zł., na szafkę do pomieszczenia technicznego 300 zł.

Bóg zapłać za każdy dar serca.

12.   Proszono nas o podanie zaproszeń:

·          Zarząd klubu  WLKS Krakus Swoszowice sekcja piłki nożnej pragnie poinformować, że  organizuje nabór chłopców oraz dziewcząt  do młodzieżowej sekcji piłki nożnej. Naszym celem jest zapewnienie młodym ludziom możliwości spędzania wolnego czasu w dobrej atmosferze, realizacji marzeń związanych z grą w klubie piłkarskim. Zainteresowanych kierujemy do klubu po szczegółowe informacje.

·          WLKS KRAKUS-sekcja piłki nożnej oraz Rycerze Kolumba zapraszają serdecznie na  rodzinny piknik z Krakusem – Pożegnanie Lata, w sobotę 7 września od g. 12.00 do 22.00, który odbędzie się na stadionie sportowym przy  ul. Moszyńskiego 9. Przewidziano wiele atrakcji. Szczegóły na plakacie.

·          Bonifraterska Fundacja Dobroczynna w Konarach organizuje BoniRUN – II Integracyjny Bieg Przełajowy o statuetkę św. Józefa. Bieg odbędzie się 8 września na zielonych terenach Fundacji przy ul. Bonifraterskiej 11 w Konarach. Szczegóły na plakacie.

13.   Na  nowy tydzień i rok szkolny przyjmijcie Boże błogosławieństwo. Wszystkim  solenizantom, szczególnie Panu Grzegorzowi, organiście, obchodzącemu we wtorek imieniny życzymy  dużo sił i błogosławieństwa Bożego  oraz opieki patrona św. Grzegorza w życiu osobistym i pracy dla dobra całej parafii. Naszym parafianom, jubilatom,  kuracjuszom i gościom. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  01-08.09.2019 r.

NIEDZIELA -01.09.2019

8. 00 – o opiekę i błog. Opatrzności Bożej dla całej wspólnoty parafialnej /od Żywego Różańca/

10.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o  zdrowie, dalsze łaski i   błog. Opatrzności Bożej dla Anny i Wiesława Mieczkowskich  w 45 r. ślubu

12.00 – podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o  zdrowie, dalsze łaski i   błog. Opatrzności Bożej dla Józefy i Józefa Sutor  w 40 r. ślubu

18.30 – w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

PONIEDZIAŁEK  - 02.09.2019

7.00  - + Janina Mrożek  /greg./

8.00 – o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla dzieci nauczycieli i wychowawców w nowym roku szkolnym

18.30 –  + Stefan, Bronisława /ona/  i Józef Fremel

WTOREK – 03.09.2019

7.00 -  + Janina Mrożek  /greg./

18.30 –   podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o  zdrowie, dalsze łaski i błog. Opatrzności Bożej dla Grzegorza, organisty z okazji imienin i Aleksandra, zakrystiana z okazji kolejnej rocznicy urodzin

ŚRODA – 04.09.2019

7.00 -  + Janina Mrożek  /greg./

18.30 –  + Otylia Kaczmarczyk w 10 r. śm. i Edward mąż

CZWARTEK – 05.09.2019

7.00 -  + Danuta Kapica /int. od Alicji i Stanisława Ryś/

18.30 –  + Janina Mrożek  /greg./

PIĄTEK - 06.09.2019

7.00 – + Anna Biedrawa /int. od rodziny Pawlickich/

17.00 - + Janina Mrożek  /greg./

18.30 –  + Franciszka /ona/ i Maria Brożek, Piotr Brożek, Maria i Eugeniusz Juszczyk

SOBOTA – 07.09.2019

8.00 -   + Janina Mrożek  /greg./

18.30 –  + Grzegorz Niemczyk w 1 r. śm.

NIEDZIELA – 08.09.2019

8. 00 –  + Janina Mrożek /greg./

10.00 –  + Stefania i Teofil Wrześniak, Wojciech Kameczura, Piotr Kameczura

12.00 – w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

18.30 – + Czesława /ona/ i Kazimierz Durak w kolejne  r. śm.

Ks. Józef Palenica - proboszcz