OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 23 NIEDZIELA  ZWYKŁA

08.09.2019 r.

1.       W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. bł. Anieli Salawy, dziewicy

Piątek – wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

Sobota święto Podwyższenia Krzyża świętego

2.       W poniedziałek o g. 18.30 Msza święta na rozpoczęcie roku formacyjnego dla  Rycerzy Kolumba, a następnie spotkanie w domu parafialnym.

3.       We wtorek o g. 20.00 w domu parafialnym spotkanie dla Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych do pogłębienia lektury Pisma świętego.

4.       W środę  po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.       W piątek o g. 18.00 różaniec fatimski, a następnie Msza święta w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. W Mszy świętej uczestniczy grupa oazowa, a następnie w spotkaniu formacyjnym.

6.       Informujemy, że od następnego tygodnia rozpoczynamy spotkania formacyjne w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

We wrześniu będą w następujących terminach;

16 września (poniedziałek) - klasy VII  i  VIII

23  września (poniedziałek) - klasa VI

Formuła spotkań jak w poprzednim roku; o g. 18.30 Msza święta, a po niej katecheza w kościele.

7.        W przyszłą niedzielę 15. września będziemy obchodzić odpust parafialny ku czci Opatrzności Bożej. Uroczysta suma o g. 12.00. Chcemy jak najlepiej przygotować się do tej uroczystości. Dlatego zachęcamy wszystkich parafian, jak i gości do skorzystania z daru odpustu zupełnego. Okazja do spowiedzi będzie codziennie przed Mszą świętą lub przed nabożeństwem oraz w sobotę od g. 17.30 do 18.25. W sobotę w ramach inicjatywy duszpasterskiej Polska pod Krzyżem, również w naszym kościele o g. 18.00 odmówimy różaniec w obecności krzyża i będziemy się duchowo łączyć ze wszystkimi, którzy w różnych miejscach naszej Ojczyzny podejmą to duchowe dzieło modlitwy.  W niedzielę odpustu zapraszamy o  g. 16.00  na  Święto chleba organizowane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Zapraszamy serdecznie parafian, gości  i kuracjuszy. Wydarzenie ubogaci występem kapela Robcusie. Chleba i smalcu jak zapewniają organizatorzy nie zabraknie. Jeżeli ktoś potrafi upiec chleb to również można dołączyć się do ofiarodawców tego wydarzenia.

8.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację wykonanych i wykonywanych zadań.  Wielkość ofiar będzie przekazana podczas ogłoszeń w kościele.  Bóg zapłać za każdy dar serca, także za produkty przekazane potrzebującym z naszej parafii. W dzisiejszą niedzielę ks. Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła w Zawoi par. św. Klemensa.

9.       Intencje mszalne….  Prasa katolicka...

10.  Wszystkim życzymy opieki Opatrzności Bożej na każdy dzień i owocnego przygotowania do uroczystości odpustowej w naszej parafii.

Ks. Józef Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  08-15.09.2019 r.

NIEDZIELA - 08.09.2019

8. 00 –  + Janina Mrożek /greg./

10.00 –  + Stefania i Teofil Wrześniak, Wojciech Kameczura, Piotr Kameczura

12.00 – w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

18.30 – + Czesława /ona/ i Kazimierz Durak w kolejne  r. śm.

PONIEDZIAŁEK  - 09.09.2019

7.00  - + Janina Mrożek  /greg./

18.30 –  + Józefa /ona/ i Tadeusz Studziżba

WTOREK – 10.09.2019

7.00 -  + Janina Mrożek  /greg./

18.30 –   + Zofia i Lucjan Litewka

ŚRODA – 11.09.2019

7.00 -  + Tadeusz Motyl /int. od Rozalii Łomnickiej z Suchej Doliny/

18.30 –  + Janina Mrożek  /greg./

7.00 -  + Janina Mrożek  /greg./

18.30 – podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o  zdrowie, dalsze łaski, błog. Opatrzności Bożej i dary Ducha Świętego dla Niny w 8 r. urodzin

PIĄTEK - 13.09.2019

7.00 –  + Janina Mrożek  /greg./

18.30  ++ zmarłych poleconych w wypominkach rocznych

SOBOTA – 14.09.2019

8.00 -   + Janina Mrożek  /greg./

18.30 –  + Kazimierz Guzik  w 6 r. śm.

NIEDZIELA – 15.09.2019 – ODPUST KU CZCI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

8. 00 –  + Janina Mrożek /greg./

10.00 –   o  zdrowie, potrzebne  łaski i błog. Opatrzności Bożej dla  Marka i Celiny z okazji 20 r. ślubu

12.00 – 1/ w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac