OGŁOSZENIA PARAFIALNE  -   24  NIEDZIELA ZWYKŁA- 15.09.2019 r.

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA OPATRZNOŚCI BOŻEJ

1.        Bożej Opatrzności niech będą dzięki za radosną uroczystość odpustową na Jej cześć. Sumie o g. 12.00 będzie przewodniczył  ks. prał. Jan Mrowca – emerytowany proboszcz z Kurdwanowa, a kazania na  Mszach świętych przed południem głosi ks. Marian Rapacz, członek Archidiecezjalnej Komisji ds. konserwacji Zabytków Kościelnych, Architektury i Sztuki Sakralnej, a także spowiednik  z os. Podwawelskiego. Dziękuję za  przygotowanie kościoła, jak również teren wokół kościoła i domu parafialnego do godnego świętowania. Z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; braku przywiązania do grzechu, przyjęcia Komunii świętej i modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Po południu o g. 16.00 zapraszamy do udziału w przygotowanych wydarzeniach okolicznościowych: na placu przed domem parafialnym obok figury Matki Bożej Niepokalanej wystąpi kapela Robcusie  z Rabki, a na skwerze obok plebanii „Święto chleba” organizowane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Zapraszamy serdecznie do udziału.

2.        W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy;

Poniedziałek – wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

Środa - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

Piątek – wsp. św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang  i Towarzyszy

Sobota- święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

3.       W poniedziałek g. 18.30 Msza święta, a następnie spotkanie dla uczniów  z  VII i VIII klasy SP w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4.       W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej, Nieustającej Pomocy.

5.       W piątek  o g. 18.30 Msza święta  w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego, a po niej koronka. W Mszy świętej uczestniczy grupa oazowa, a następnie w spotkaniu formacyjnym.

6.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację wykonanych i wykonywanych zadań.   W ostatnim tygodniu w kopertach złożono 800 zł.,  z kaplicy Domu Księży Chorych  500 zł., na konto wpłynęło  1 030 zł., parafianie z Zawoi, par. św. Klemensa  ofiarowali  8 127,50  zł.  + 40 pensów, na organy  100 zł., na stolarkę drzwiową  550 zł., na świece  do obrzędów  pogrzebowych 460 zł. Bóg zapłać  za każdy dar serca. Jak możemy zauważyć we wtorek  został umieszczony w przygotowanej ramie obraz Matki Bożej z Guadalupe, a w czwartek i piątek  zamontowano nowe drzwi w wejściu głównym.  Możliwe, że jeszcze pod koniec tego lub na początku następnego tygodnia zostaną zamontowane pozostałe troje drzwi.  W przedsionku wejścia głównego został umieszczony  krzyż. Bracia Rycerze Kolumba odkręcili ławki w kościele  przy ul. Piłkarskiej. W niedługim czasie zostaną do nich zamontowane drewniane płozy i większość z nich przeniesiemy jeszcze do tego kościoła. To wykonanie kolejnych zadań tego roku. Dziękujemy wszystkim wykonawcom, montażystom i fundatorom tych dzieł.

7.       Intencje mszalne…. Prasa katolicka…. Na regale prasowym mamy kolejny 83 numer parafialnego czasopisma „Echo naszej swoszowickiej parafii” w cenie 5 zł. Można złożyć większą ofiarę na dalszy rozwój tego pisma. Zachęcamy do nabywania i czytania sprawozdań i  artykułów.

8.       Wszystkim życzymy opieki Opatrzności Bożej na kolejny tydzień.  Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica -proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  15-22.09.2019 r.

NIEDZIELA 15.09.2019 – ODPUST KU CZCI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

8. 00 –  + Janina Mrożek /greg./

10.00 –   o  zdrowie, potrzebne  łaski i błog. Opatrzności Bożej dla  Marka i Celiny z okazji 20 r. ślubu

12.00 – 1/ w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac