OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25 NIEDZIELA ZWYKŁA

22.09.2019r.

1.       Pragniemy podziękować zespołowi Robcusie  za występ w dniu odpustu, jak również Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich za przygotowanie Święta chleba, a także wszystkim uczestnikom  za obecność.

2.       W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy;

Poniedziałek św.  Pio z Pietrelciny, kapłana

Piątekwsp. św. Wincentego a Paulo, kapłana

Sobota – wsp. św. Wacława, męczennika

3.       W poniedziałek o g. 18.30 w Mszy świętej, a następnie spotkaniu formacyjnym uczestniczą uczniowie VI klasy SP  na rozpoczęcie przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4.       W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej.

5.       W piątek o g. 18.00 nabożeństwo do Opatrzności Bożej, a następnie Msza święta w intencjach zbiorowych oraz  spotkanie dla grupy oazowej.

6.       Niebawem rozpoczynamy miesiąc październik, czas żarliwej modlitwy różańcowej.  Prosimy grupy parafialne o wpisywanie się w zakrystii na listę prowadzących modlitwę różańcową.

7.       W przyszłą niedzielę o g. 16.00 dodatkowa Msza święta dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej z poświęceniem różańców.

8.       Intencje mszalne… Prasa katolicka...  Zachęcamy do nabywania „Echa naszej swoszowickiej parafii” w cenie 5 zł. Można złożyć większą ofiarę na dalszy rozwój tego pisma.

9.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację wykonanych i wykonywanych zadań.  W ostatnim tygodniu w kopertach złożono 12 680 zł., na konto wpłynęło  875 zł., na stolarkę drzwiową  690 zł., na organy 50 zł. Bóg zapłać  za każdy dar serca. Dziękujemy p. Bolesławowi Rakoczemu za stopniowe odnawianie ławek i przygotowywanie ich do przeniesienia do tego kościoła. W sprawach budowlanych pragnę przekazać, że:

·           pracownia stolarska oczekuje na szyby, które mają być dostarczone w czwartek, zatem możliwe, że montaż pozostałych troje drzwi do naszego kościoła odbędzie się w piątek lub sobotę. Przy tej okazji pragnę przypomnieć, że koszt czworo drzwi wynosi  57 810 zł. Do tej pory na drzwi wpłynęło 32 894 zł.  Zapłaciliśmy na ten cel dwie raty w wysokości 33 825 zł. Zatem na stolarkę drzwiową brakuje nam jeszcze do całości 24 916 zł. Jeżeli ktoś pragnie włączyć się w ich ufundowanie  to prosimy o zaznaczenie na kopercie czy też przelewie  na stolarkę drzwiową

·          w związku z podjętym działaniem zmierzającym do sprzedaży działki i nieruchomości obiektu kościoła przy ul. Piłkarskiej, konieczna była jego desakralizacja. Jest to niezbędne wtedy gdy kościół  był wcześniej poświęcony, a przeznacza się go do innego celu. Skierowałem pismo do ks. Arcybiskupa, Marka Jędraszewskiego z prośbą o desakralizację kościoła. Na początku września otrzymaliśmy stosowny dekret potwierdzający dokonanie tego obrzędu.

·          w  tym momencie obiekt kościoła może być przeznaczony na inny cel.

·          podejmowane są dalsze działania. Mamy potencjalnego nabywcę, jednak pojawiła się przeszkoda wydłużająca ten proces. A mianowicie  ok. 1 m lewej strony działki i nieruchomości,  z całej szerokości drugiej części (od strony podwórka) jest własnością sąsiada. Bogu dzięki, że mamy dobrego sąsiada, który przekazuje to parafii jako darowiznę. Wykonane zostały stosowne pomiary geodezyjne i rozpoczął się proces umocowania prawnego. To trochę  potrwa, ale mamy nadzieję, że uda się to sfinalizować do końca roku, a wtedy sprzedaż będzie możliwa. O postępach będziemy informować na bieżąco. Prosimy o modlitwę w tej sprawie.

·          mamy też jedną prośbę duszpasterską, aby osoby pragnące skorzystać z sakramentu pokuty przychodziły wcześniej do kościoła, bo w ostatniej chwili jest już trudno wyspowiadać kilka osób. Spowiadamy 30 min. przed rozpoczęciem Mszy świętej lub przed nabożeństwem. Jesteśmy wtedy do Waszej dyspozycji. Zawsze też, jeżeli ktoś nie zdąży, można poprosić o spowiedź po Mszy świętej.

10.   Wszystkich wiernych, a szczególnie czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy 23 września do Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  w Krakowie-Łagiewnikach. O g. 17-tej oraz o 19-tej, odbędą się dwa specjalne seanse najnowszego biograficznego filmu: „Tajemnica Ojca Pio”. Na pokazach gościem specjalnym będzie hiszpański reżyser tego dzieła, który podzieli się z widzami wieloma ciekawymi refleksjami dotyczącymi Ojca Pio, odkrytymi podczas tworzenia filmu.

Szczegółowe informacje o biletach na to wydarzenie znajdują się na plakatach przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.

11.   Parafianom, kuracjuszom, solenizantom, jubilatom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże wszystkim na kolejny tydzień.

Ks. Józef Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  22-29.09.2019 r.

NIEDZIELA 22.09.2019

8. 00 –  + Bronisława /ona/  Pietrzyk, syn Władysław

10.00 –   + Janina Mrożek /greg./

12.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o  zdrowie, dalsze łaski, błog. Opatrzności Bożej na każdy  dzień dla  Urszuli  i  Marka Soleckich  w 5 r. ślubu

18.30 –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

PONIEDZIAŁEK  - 23.09.2019

7.00  -  + Janina Mrożek  /greg./

18.30 –  + dk. Stanisław Sarna w 34 r. śm

WTOREK – 24.09.2019

7.00 -  + Tadeusz Motyl /int. od Piotra Sabodarza z rodziną/

18.30 –   + Janina Mrożek  /greg./

ŚRODA – 25.09.2019

7.00 -  + Janina Mrożek  /greg./

18.30 –  + Marianna i Jan Patyna w 13 r. śm. Jana

CZWARTEK – 26.09.2019

7.00 -  + Janina Mrożek  /greg./

18.30 – + Stefan Cygan w 30 r. śm.

PIĄTEK - 27.09.2019

7.00 –  + Janina Mrożek  /greg./

18.30  w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej

* w  intencji  dobrodziejów i ofiarodawców budowy  kościoła

* + Albina Dziaduła – Kostrz w 3 r. śm.

SOBOTA – 28.09.2019

8.00 -   + Adam Stachowicz

18.30 –  + Janina Mrożek  /greg./

NIEDZIELA – 29.09.2019