OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29 NIEDZIELA ZWYKŁA

20.10.2019r.

1.       Trwa  Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, którego odzwierciedleniem w naszej parafii 17 listopada będzie obecność O. DEOGRATIASa NGUONZI – misjonarza ze zgromadzenia oo. Kombonianów.  Podczas nabożeństw różańcowych odprawianych o g. 18.00  modlimy się za dzieło misyjne Kościoła i za naszą Ojczyznę.

2.       W liturgii tego tygodnia obchodzimy;

Wtorek – wsp. św. Jana Pawła II, papieża

3.       W poniedziałek o g. 18.30 Msza święta i bezpośrednio po niej  spotkanie w kościele dla uczniów z kl. VI klasy SP w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4.       We wtorek  wspomnienie św. Jana Pawła II, odpust w Centrum św. Jana Pawła II. Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie za jego wstawiennictwem. We wtorek o g. 19.00  w  kościele zbiórka dla kandydatów na ministrantów.

5.       W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej  Pomocy połączona z różańcem.

6.       W piątek o g. 18.30 Msza święta w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej, a następnie spotkanie dla  grupy oazowej.

7.       W zakrystii lub kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.

8.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację wykonanych zadań.  W minionym tygodniu w kopertach złożono 1 500 zł., z kaplicy Domu Księży Chorych ofiarowano  500 zł., na konto wpłynęło  955 zł., na stolarkę drzwiową  2 896,30 zł., na organy  550 zł.,  na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebrano 3 689,40 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dzisiaj ks. Bartłomiej głosi kazania i zbiera ofiary na budowę naszego nowego kościoła w Zawoi Górnej. W minionym tygodniu ze starego kościoła przewiezione zostały odnowione ławki, w oknach na ścianie zachodniej zamontowanych zostało kolejnych siedem witraży, przedstawiających polskich świętych oraz zainstalowano nowe doświetlenie w prezbiterium. W trakcie realizacji jest chrzcielnica, której fundatorami są Bracia Rycerze Kolumba. Wszystko wskazuje na to, że w Święta Bożego Narodzenia chrzty będą już przy nowej chrzcielnicy. Bardzo dziękuję wszystkim dobrodziejom i fundatorom kolejnych dzieł służących upiększaniu wnętrza naszego kościoła, a także chórzystom, braciom Rycerzom Kolumba i pozostałym parafianom za pomoc w transporcie i ustawianiu ławek.

9.        Intencje mszalne … Prasa katolicka… W zakrystii można nabyć kartki pocztowe z wnętrza naszego kościoła z Aktem zawierzenia Opatrzności Bożej, z Koronką do Opatrzności Bożej lub do wysłania. Ofiara jest dobrowolna jako cegiełka na dalszą rozbudowę naszego kościoła. Wzór przedstawiony na regale prasowym.

10.  Módlmy się za zmarłą parafiankę:

ś. p. + Weronikę Piątek z ul. Lusińskiej- żyła 94 lata. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o g. 14.00 na cmentarzu we Wróblowicach. Dobry Jezu, a nasz Panie …

11.  Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i potrzebnych sił duchowych i fizycznych  do przeżywania  nowego tygodnia. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  20-27.10.2019 r.

NIEDZIELA –20.10.2019

8. 00 –  + Bronisława, Wojciech Zdebscy, Joanna, Wojciech Aniołowie

10.00 –   + Jan, Daniela /ona/, Eugeniusz, Bogusław, Teresa  i Jan

12.00 –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac oraz w intencji dziecka przyjmującego chrzest święty

18.30 –  + Tadeusz Kuś i jego rodzice

PONIEDZIAŁEK  - 21.10.2019

7.00  -  + Krystyna Mraz /int. od siostry Aleksandry z rodziną/

18.30 –   + Fryderyk Czort /int. od brata z  żoną i rodziną/

WTOREK – 22.10.2019

7.00 -  + Jan Hojda w 17 r. śm.

18.30 –   + Anna Sosin w 5 r. śm.

ŚRODA – 23.10.2019

7.00 -  + Danuta Gniadek /int. od Jerzego i Barbary Kliś/

18.30 –  + Michał Szczerbanowski /int. od rodziny/

CZWARTEK – 24.10.2019

7.00 -  + Wioletta Szulc /int. od męża Dariusza/

18.30 –  + Maria i Roman Brożek  w 26 r. śm.

PIĄTEK - 25.10.2019

7.00 –  + Danuta Gniadek /int. od Małgorzaty Sanetry/

18.30 –  w intencjach zbiorowych poleconych Opatrzności Bożej

* w intencji dobrodziejów i ofiarodawców budowy tego kościoła