OGŁOSZENIA PARAFIALNE 32 NIEDZIELA ZWYKŁA

10.11.2019 r.

1.       Przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym ze słowami Przemilczane cierpienie. Obejmujemy modlitwą prześladowanych braci i siostry, zaś część ofiar składanych na tacę przeznaczymy  dla Sudanu Południowego, gdzie 7 mln ludzi  głoduje, 3,5 mln mieszkańców nie ma dachu nad głową, a dzieci zmuszane są do działań wojennych.

2.       W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy;

Poniedziałek – wsp. św. Marcina z Tours, biskupa

Wtorek wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika

Środa – wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

Sobota - wsp. Matki Bożej Miłosierdzia

3.       W poniedziałek święto narodowe, 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Msze święte o g. 8.00 i  18.30 w intencji Ojczyzny.  Natomiast o g. 16.00 zapraszamy do domu parafialnego na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

4.       We wtorek  o g. 20.00 spotkanie  Kręgu Biblijnego.

5.       Spotkanie Rycerzy Kolumba  w środę o g. 19.15  w domu parafialnym. W tym dniu ok. 19.15 pouczenie chrzcielne w kościele.

6.       W piątek  o g. 18.15 koronka, a następnie o g. 18.30 Msza święta w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego. Po Mszy świętej spotkanie dla grupy oazowej.

7.       W piątek w naszym kościele po Mszy świętej wieczornej rozpocznie się całonocna adoracja przed Najświętszym Sakramentem, która będzie trwała do g. 8.00 rano w sobotę. Jest  tak wiele intencji i spraw w naszym życiu dla których warto ofiarować  osobistą modlitwę wobec Chrystusa eucharystycznego. Będzie to modlitwa w ciszy,  aby każdy mógł osobiście przeżywać ten szczególny czas. Kto nie będzie mógł wziąć w niej udziału ze względów osobistych, a chciałby jakieś sprawy polecić modlitwie innych, może napisać intencję na karteczce i przypiąć do serca umieszczonego w nawie bocznej przy wejściu do zakrystii. Nad modlitwą czuwać będą Bracia Rycerze Kolumba za co im bardzo dziękujemy.

8.       W sobotę w kaplicy przy Domu Księży Chorych  uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej, Matki  Miłosierdzia. Przez Jej wstawiennictwo wypraszamy opiekę Opatrzności Bożej dla kapłanów i sióstr albertynek oraz całej parafii. Suma odpustowa o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9.       W przyszłą niedzielę będziemy gościć misjonarza, O. DEOGRATIASa NGUONi ze zgromadzenia   oo. Kombonianów. Misjonarz wygłosi kazanie, będzie również można nabyć pamiątki misyjne  jak  np. różańce czy kalendarze misyjne, a ofiary będą przeznaczone na działalność misyjną tego zgromadzenia. Również w przyszłą niedzielę częścią ofiar z tacy wesprzemy III Dzień dla Ubogich.

10.   Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację wykonanych zadań. W minionym tygodniu w kopertach złożono 800 zł., na konto wpłynęło 2 170 zł., na stolarkę drzwiową 2 400 zł. Bóg zapłać  za każdy dar serca, także za produkty żywnościowe przekazane potrzebującym.  Dzisiaj Ks. Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiara na budowę naszego kościoła w Woli Radziszowskiej.

11.   Intencje mszalne….   Prasa katolicka…

12.   Wszystkim życzymy wstawiennictwa świętych  patronów i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień nowego tygodnia. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica- proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  10-17.11.2019 r.

NIEDZIELA –10.11.2019

8. 00 –  + Dominik, Julia, Józefa /ona/, Franciszek, Tadeusz, Eugenia

10.00 –   + Mieczysław Siemieniec /greg./

12.00 -  + Janusz Klupa w 1 r. śm.

18.30 –  + Stanisław Fremel

PONIEDZIAŁEK  - 11.11.2019 – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

8.00  -  +  Mieczysław Siemieniec /greg./

18.30 –   w intencji Ojczyzny