OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA ADWENTU

15.12.2019 R.

1.       Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”. Od wtorku nowenna do Dzieciątka Jezus po Mszach świętych porannych. Roraty codziennie o g. 6.45 rano. W naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które prowadzi  ks. Andrzej Scąber. Jest to także czas spowiedzi przed Bożym Narodzeniem. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w rekolekcjach i przystąpienia do sakramentu pokuty. Dzisiaj wszystkie Msze święte z nauką ogólną. Jutro o g. 9.30 Msza św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Przed Mszą św. spowiedź dla nich. Bardzo prosimy o pomoc  w przybyciu do kościoła tym, którzy chcą w takim nabożeństwie uczestniczyć. Jeszcze dzisiaj można zgłosić chorych do których udamy się w poniedziałek od g. 11.00. Szczegółowy plan  rekolekcji wywieszony jest  w gablocie, na internetowej stronie parafii i na dodatkowych programach dostępnych na regale prasowym.   W programie zamieszczony jest również plan wizyty duszpasterskiej. Bardzo prosimy o ich zabieranie. We wtorek na Mszach świętych składka na potrzeby rekolekcji.

W dzisiejszą niedzielę  o g. 17.00 schola z ks. Bartłomiejem zaśpiewają Akatyst ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.       Wykorzystajmy te dni szczególnie przez sakrament pokuty, aby w łasce uświęcającej przeżywać Święta Narodzenia Syna Bożego. Okazja do spowiedzi  we wtorek zgodnie z planem. Natomiast po rekolekcjach  spowiedź rano podczas  Rorat  i  po południu   od g. 18.00. Nie zostawiajmy spowiedzi na Wigilię.  Z racji rekolekcji we wtorek  kancelaria parafialna nieczynna.

3.       W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 18.15 przed  Mszą świętą  wieczorną w ramach codziennej adoracji.

4.       W piątek o g. 18.15  koronka, a następnie Msza święta  w intencjach czcicieli Miłosierdzia Bożego.  W tym dniu wigilia  dla grupy oazowej i służby liturgicznej.

5.       Zapraszamy do podzielenia się z potrzebującymi. Można to  uczynić jeszcze do piątku  włącznie przekazując  dary żywnościowe do wystawionego pojemnika w kościele.  Przygotowujemy 30 paczek  na Święta, które  będą rozwiezione osobiście do potrzebujących w sobotę.

6.       Potrzebna jest  pomoc przy dekoracji kościoła na Święta. O tę pomoc  bardzo prosimy  młodzież oraz dorosłych. Dekoracje wykonamy w czwartek od  g. 19.15.

7.       Intencje mszalne….   Prasa katolicka…

8.       Na stoliku pod chórem można  nabyć  opłatki wraz z kalendarzem parafialnym na przyszły rok , świece wigilijne „Caritas”, sianko, książkę z tekstami kolęd i pastorałek,  a także chórzyści proponują  płytę parafialnego chóru Millennium pod tytułem "Kolędy i pastorałki". Jest  to pierwsza płyta chóru z kolędami w wersji trzygłosowej.

9.       Młodzi piłkarze z Klubu Sportowego „Krakus” oferują przed wejściami do kościoła kalendarze, a złożone ofiary przeznaczą na dalszy rozwój sekcji piłki nożnej  klubu.

10.   W sobotę 21. grudnia ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza rodziców z dziećmi na 13 uroczyste zaświecenie Choinki pod Oknem Papieskim. Początek o g. 15.30. Będzie również występ Małej Armii Janosika.

11.   Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację wykonanych zadań. W ostatnim tygodniu na budowę w kopertach  złożono  3 250 zł., z kaplicy Domu Księży Chorych 500 zł.,  na konto wpłynęło  7 930 zł., na stolarkę drzwiową 980 zł., w tym 930 zł. z tac pogrzebowych. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać za każdy dar serca. Wdzięczność wyrażamy wobec p. Marii Widłak za uszycie zasłon do bocznej kaplicy w której obecnie przygotowywana jest szopka bożonarodzeniowa, a także p. Mariuszowi Pierdze za ofiarowanie czterech choinek do naszego kościoła.

12.   Parafianom, gościom i kuracjuszom życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień oraz  owocnego przygotowania do  Świąt Bożego Narodzenia. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  15-22.12.2019 r.

NIEDZIELA –15.12.2019  REKOLEKCJE

8. 00 –  + Janusz i Krzysztof  Budziaszek

10.00 –  + Zofia Batko w 19 r. śm., Jerzy Batko w 34 r. śm.

12.00 -   w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac i w intencji dziecka przyjmującego chrzest święty

18.30 –  + Marian Poradzisz

PONIEDZIAŁEK  - 16.12.2019  REKOLEKCJE

6.45  -  o zdrowie, potrzebne łaski i błog. Opatrzności Boże w rodzinie Stękałów

8.00 –  + Fryderyk Czort /int. od rodziny Kordulów/

9.30  -  w intencji chorych z naszej parafii

18.30 –  1/ + Genowefa, Antoni i syn Czesław Repelewicz

2/ + Bolesław Hazior w 12 r. śm.

WTOREK – 17.12.2019  REKOLEKCJE

6.45 -  + Gertruda i Stanisław Hapka i Józef brat

8.00 -  + Danuta Gniadek /int. od Agnieszki Dziki i Marceliny Brończyk/

18.30 –  + Józef Bała

ŚRODA – 18.12.2019

6.45 -  + Florian Palik /int. od rodziny Śliwów z Lipnicy Murowanej/

18.30 –  + Zofia Krawczyk z rodzicami

CZWARTEK – 19.12.2019

6.45 -  + Krystyna Mraz /int. od pracowników Wytwórni Wędlin Swoszowice/

18.30 –  + Fryderyk Czort   /int. od rodziny Popków z Golkowic/

PIĄTEK - 20.12.2019

6.45 –  + Danuta Gniadek /int. od Marka  Czula z rodziną/

18.30 –  w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego

SOBOTA – 21.12.2019

6.45 -   za dusze w czyśćcu cierpiące

18.30 –  + Wacław Kowalski  w 19 r. śm.

NIEDZIELA – 22.12.2019

8. 00 –  + Aleksander Szarnicki oraz  rodzice, siostry i syn Adam

10.00 –   + Ewa i Jan Antos

12.00 -   + Melania i Włodzimierz w kolejne rocznice śmierci