II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 05.01.2020  r.

1.       W dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca, a z racji pierwszej niedzieli miesiąca także adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.       Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym. Na zakończenie każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy. Poświęcone kadzidło i kredę rozprowadza grupa oazowa, a złożone ofiary przeznaczone zostaną na działalność dzieci i młodzieży w naszej parafii. O g. 12.00 rozesłanie kolędników misyjnych dzieci, które wraz z opiekunami będą kolędować po parafii, a zebrane ofiary przekażą  dla dzieci z krajów misyjnych.

3.       W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 18.15 w ramach codziennej adoracji.

4.       W piątek o g. 18.00  różaniec, a następnie Msza święta  w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Po Mszy świętej spotkanie oazowe w domu parafialnym.

5.       W sobotę 11. stycznia o g. 19.00 w domu parafialnym spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej, chóru Millenium, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Braci z Zakonu Rycerzy Kolumba oraz Służby Kościelnej. Zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w działalność duszpasterską tych grup z rodzinami.

6.       Natomiast w przyszłą niedzielę  12. stycznia zapraszamy wszystkich parafian i gości o g. 16.00 do naszego kościoła parafialnego na wspólny opłatek pod hasłem „Kolędujmy razem”. Wspólne kolędowanie ubogacą dzieci z naszej szkoły przedstawiając jasełka,  a także wystąpi nasz chór parafialny Millennium i schola Perełki, a także my sami będziemy śpiewać kolędy. Jeżeli ktoś może ofiarować ciasto dzieciom to serdecznie o to prosimy. Ciasto pokrojone trzeba przynieść  przed g. 16.00 do domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, zaproście również Wasze rodziny, krewnych i znajomych z innych parafii, aby mogli dzielić się radością Świąt Bożego Narodzenia.

7.       W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”. Szczegółowy plan kolędy wywieszony jest  w gablocie na zewnątrz kościoła. Można się również z nim zapoznać w gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej parafii.

8.       W związku z wizytą duszpasterską kancelaria parafialna  czynna od wtorku do piątku tylko  rano od 8.00-9.00 w sobotę od 9.00-10.00.

9.       Osoby udające się w parafialnej pielgrzymce do Ziemi Świętej proszone są o odbiór z zakrystii lub kancelarii parafialnej kart uczestnictwa.

10.   Intencje mszalne….   Prasa katolicka… Z regału prasowego prosimy o zabranie jeszcze kalendarzy parafialnych na nowy rok.

11.   Dziękujemy za  ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz zrealizowane i nowe zadania. W ostatnim tygodniu na budowę w kopertach złożono  1 400 zł., a na konto wpłynęło 6 370 zł., na demontaż i transport organów przekazano 10 600 zł., na chrzcielnicę od Braci Rycerzy Kolumba 13 000 zł., na dwie  kropielnice  od dwóch rodzin 15 000 zł.  Te ofiary w większości były już uwzględnione w rozliczeniu na koniec roku. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać za każdy dar serca.

12.   Módlmy się za zmarłych parafian:

Ś. p. +Jacek Urban z ul. Pytlasińskiego – żył 49 lat

Ś. p. + Alicja Sałaputa z ul. Pytlasińskiego – żyła 67 lat

Ś. p. + Jerzy Tais z ul. Stawisko – żył 63 lata

Dobry Jezu, a nasz Panie…

13.   Parafianom i gościom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego na kolejny tydzień Nowego Roku. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  05-12.01.2020 r.

NIEDZIELA –05.01.2020

8. 00 –  o zdrowie, potrzebne łaski, błogosławieństwo Opatrzności Bożej oraz opiekę Matki Bożej dla Żywego Różańca i ich rodzin oraz całej parafii /int. od Żywego Różańca/

10.00 –   w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

12.00 -   + Michał Szczerbanowski  /greg./

18.30 –   podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalsze łaski i błog. Opatrzności Bożej dla Doroty i Antoniego Matuszków  w 35 r. ślubu

PONIEDZIAŁEK  - 06.01.2020  OBJAWIENIE PAŃSKIE –TRZECH KRÓLI

8.00  - w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

10.00 -  + Jan, Daniela, Eugeniusz, Bogusław,  Teresa i Jan

12.00 -  + Aleksander Badura w 16 r. śm. i jego rodziców, Bronisława i Jan

18.30 –   + Michał Szczerbanowski  /greg./

WTOREK – 07.01.2020

7.00 - 1/ + Michał Szczerbanowski  /greg./

2/ + Jadwiga Jania

18.30 -  + Florian Palik /int. od rodziny Pasińskich/

ŚRODA – 08.01.2020

7.00 - 1/ + Ewa i Wilhelm Flisek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

2/ + Michał Szczerbanowski  /greg./

18.30 – o zdrowie, potrzebne łaski i błog. Opatrzności Bożej dla Kazimierza w 75 r. urodzin

CZWARTEK – 09.01.2020

7.00 - 1/ + Fryderyk Czort /int. od Dominiki i Grzegorza Popek/

2/ + Michał Szczerbanowski  /greg./

18.30 –  + Lucjan Litewka

PIĄTEK - 10.01.2020

7.00 –   1/ + Michał Szczerbanowski  /greg./

2/ + Józef Gliwiak /int. od siostry Michaliny/

18.30  ++ zmarli poleceni w wypominkach rocznych

SOBOTA – 11.01.2020

8.00 - 1/ + Michał Szczerbanowski  /greg./

2/ + Florian Palik /int. od Budzynów z rodziną/

18.30 –  + Małgorzata  Gawlik

NIEDZIELA – 12.01.2020 –CHRZEST PAŃSKI

8. 00 –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

10.00 –  + Piotr Kameczura w 9 r. śm.

12.00 -   podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalsze łaski i błog. Opatrzności Bożej dla Matyldy w 16 r.  urodzin

18.30 –   + Michał Szczerbanowski /greg./

Ks. Józef Palenica-proboszcz