OGŁOSZENIA PARAFIALNE -  II NIEDZIELA ZWYKŁA

19.01.2020 r.

1.       Trwa  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy świętej będą zbierane datki do puszek na dalszą działalność Domowego Hospicjum Królowej apostołów z Kurdwanowa, które niejednokrotnie obejmowało opieką również osoby z terenu Swoszowic. Hospicjum już trzynaście lat służy chorym w domach, niosąc medyczną, pielęgnacyjną i socjalną pomoc. Jest tez jednym z niewielu hospicjów domowych, które utrzymują się wyłącznie z dobroci ludzkich serc (hospicjum nie posiada kontraktu z NFZ). Dziękując za wszelkie dotychczas okazane wsparcie, bardzo prosimy o dalszą pomoc.

2.       W liturgii Kościoła  przypada:

Wtorek – wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Piątek – wsp. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

Sobota - święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła

3.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w  środę  przed  Mszą świętą o g. 18.15 w ramach codziennej adoracji.

4.       W piątek o g. 18.00 nabożeństwo, a następnie Msza święta i intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej.

5.       W sobotę 25 stycznia o g. 15.00 w domu parafialnym spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca.

6.       W przyszłą niedzielę będzie można nabywać gromnice.

7.       W ramach obchodów 20-lecia chóru Millennium - dziś - po każdej Mszy św. zostanie wyświetlony 5-minutowy film p.t. Wspomnienia Kolędowe.

8.       W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”.  Jeżeli ktoś chciałby jeszcze przyjąć  kapłana z racji nieobecności w terminie wcześniejszym, prosimy o indywidualne umówienie się z księdzem. Bardzo serdecznie dziękujemy za gościnne i życzliwe przyjęcie nas w Waszych domach, za wspólną modlitwę, rozmowy i wyrażaną radość z możliwości korzystania z nowego  kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone z tego tytułu na budowę nowego kościoła oraz dla nas kapłanów. Z ofiar przeznaczonych kapłanom przekazujemy część na potrzeby wyznaczone przez archidiecezję. Naszą wdzięczność kierujemy wobec ks. Edwarda Kwarciaka z Domu Księży Chorych za zastępowanie nas podczas Mszy świętych wieczornych. Dziękujemy również za ofiary przekazane ministrantom i lektorom. Msze święte w intencji odwiedzonych parafian zostaną odprawione przez ks. Proboszcza w przyszłą niedzielę o g. 10.00, a przez ks. Bartłomieja 2 lutego również o g. 10.00.

9.       Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko rano.

10.   Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na  utrzymanie kościoła oraz realizację kolejnych zadań. W ostatnim tygodniu w kopertach złożono  5 880 zł., z kaplicy Domu Księży Chorych 500 zł., na konto wpłynęło 1 970 zł., na montaż organów z ofiar zbieranych przez dzieci po jasełkach 1 027 zł. + 100 zł. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać za każdy dar serca.

11.   Intencje mszalne….. Prasa katolicka…

12.   Parafianom, solenizantom, jubilatom tego tygodnia, gościom oraz Babciom i Dziadkom, a także pani  Agnieszce Sikorze, katechetce z okazji imienin życzymy zdrowia i0 błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Na nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo zawierzając się wstawiennictwu św. Michała, archanioła. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  19-26.01.2020 r.

NIEDZIELA – 19.01.2020

8. 00 –  + Michał Szczerbanowski  /greg./

10.00 –  + Aleksandra Budziaszek –mama, + Teresa Budziaszek -żona

12.00 -   w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac oraz dziecka przyjmującego chrzest święty