OGŁOSZENIA PARAFIALNE - VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23.02.2020r.

1.       W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii radujemy się uroczystym wprowadzeniem relikwii z Golgoty w Jerozolimie. Ufamy, że przyczynią się do umacniania naszego ducha w miłości do Jezusa Chrystusa, naszego  Odkupiciela i Zbawcy. Od dzisiejszego dnia do wtorku w g. od 16.00 – 18.25 w naszym kościele wystawienie  Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji w ramach nabożeństwa 40-godzinnego.  Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie wynagradzającej i wprowadzającej nas w duchowe przeżywanie Męki Pana Jezusa. W archidiecezji krakowskiej rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. W tym tygodniu włączamy się również w Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i ducha pokuty.

2.       W poniedziałek Msza święta wieczorna i spotkanie formacyjne dla uczniów klas  VIII szkoły podstawowej w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

3.       Najbliższa środa jest  Środą Popielcową rozpoczynającą okres Wielkiego Postu, czasu pokuty, nawrócenia i pojednania oraz duchowego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msze święte z posypaniem głów popiołem o g. 8.00, 17.00  i 18.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o g. 18.15 przed  Mszą świętą. Kancelaria parafialna w środę nieczynna.

4.       W piątki Wielkiego Postu  Msze święte o g. 8.00  i 18.30. Nabożeństwo drogi krzyżowej w naszym kościele będzie odprawiane rano  o g. 8.30 bezpośrednio po Mszy świętej,  wieczorem o g. 18.00 i 20.00. W tym dniu spotkanie dla grupy oazowej.

5.       Od przyszłej niedzieli o g. 16.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy z tych źródeł Bożych łask, które daje nam czas Wielkiego Postu. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej  o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca.

6.       Intencje mszalne…  Prasa katolicka… Na regale prasowym mamy propozycję książkową - 40 rozważań na Wielki Post - za dobrowolną ofiarę na realizacje dalszych prac w naszym nowym kościele.  Zachęcamy do nabywania jako jedną z okazji do owocnego przeżywania okresu pokuty.

7.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację kolejnych zadań. W minionym tygodniu na budowę w kopertach złożono   350 zł., na konto wpłynęło  1 255 zł., na drzwi wewnętrzne 100 USD + 844 zł. z tac pogrzebowych. Bóg zapłać za każdy dar serca. W dzisiejszą niedzielę ks. Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na dalsze zadania w naszym kościele w parafii na os. Oficerskim.

8.       Zgodnie z zapowiedzią w dzisiejszą niedzielę przed kościołem wolontariusze z Fundacji HCPT Polska  kwestują  na wyjazd chorych i niepełnosprawnych dzieci do Lourdes.

9.       Osoby chętne do wyjazdu na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego proszone są o zapisanie  się na karty wstępu w zakrystii lub kancelarii do 15 marca.

10.   Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie  poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Zapraszamy chętnych do kontaktu z Zespołem ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej ul. Piłsudskiego 29, tel. 12-422-29-94, 12-431-07-15. Informacja dotyczy wyłącznie rodzin zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

11.   Módlmy się za zmarłe parafianki:

ś. p. + Izabela Majcherczyk z ul. Czyrniańskiego - żyła 96 lat.

ś. p. + Ewa Leśniak z ul. Chałubińskiego – żyła 82 lata.

Dobry Jezu, a nasz Panie …

12.   Na owocne przeżywanie czasu Wielkiego Postu niech wszystkim Pan Bóg błogosławi.  Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  23.02-01.03.2020 r.

NIEDZIELA –23.02.2020

8. 00 –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

10.00 –    + Józefa /ona/ i Juliusz Książek

12.00 - o zdrowie, potrzebne łaski i opiekę  Opatrzności Bożej dla Marii i Sebastiana w kolejne rocznice urodzin

18.30 –   + Marianna i Jan Patyna

PONIEDZIAŁEK  - 24.02.2020

7.00 -    + Wioletta Szulc /int. od przyjaciół rodziny/

18.30 –  + Józefa i  Ludwik Gawor w 11 r. śm. Józefy

WTOREK – 25.02.2020

7.00 -  + Danuta Gniadek /int. od rodziny Grabińskich/

18.30 -  o zdrowie, potrzebne łaski i błog. Opatrzności Bożej dla Patrycji, Andrzeja i Tymka

ŚRODA – 26.02.2020- ŚRODA POPIELCOWA

8.00 -   + Bogusław, Stanisław, Barbara i Marek

17.00+ Alfred Szlachta

18.30 –  + Czesława Pletnia /int. od córki z mężem/

CZWARTEK – 27.02.2020

7.00 -  + Wioletta Szulc /int. od Agnieszki i Marka Frasik/

18.30 –  + Danuta Gniadek /int. od Żywego Różańca – Roża św. Antoniego/

PIĄTEK - 28.02.2020

8.00 -   o zdrowie, potrzebne łaski oraz błog. Opatrzności Bożej dla Zofii i Stanisława Tomczyk

18.30 - 1/ + Stefania Trzupek w 9 r. śm.

2/ w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej:

*w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszego nowego kościoła

*podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalsze  łaski oraz błog. Opatrzności Bożej dla Józefa w 60 r. urodzin

*o zdrowie, potrzebne łaski oraz błog. Opatrzności Bożej dla Beaty w dniu urodzin

SOBOTA – 29.02.2020

8.00 -   + Iwona Banaś

18.30 –  + Czesława Pletnia /int. od wnuków z prawnukami/

NIEDZIELA – 01.03.2020

8. 00 –  o owocne przeżywanie Wielkiego Postu, dobrą spowiedź i nawrócenie dla nas wszystkich /int. od Żywego Różańca/

10.00 – podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalsze  łaski oraz błog. Opatrzności Bożej dla Eleonory Bobek w 80 r. urodzin

12.00 – podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalsze  łaski oraz błog. Opatrzności Bożej dla Bogu wiadomych małżonków  w 30 r. ślubu

16.45 - w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac