OGŁOSZENIA PARAFIALNE - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22.03.2020r.

1.       Nabożeństwa  Wielkiego Postu w naszym kościele odprawiane są z zachowaniem zasad dla stanu epidemicznego w naszym kraju /możliwa obecność do 50 osób podczas Mszy świętej lub nabożeństwa/

Droga krzyżowa- w piątki o g. 8.30, 18.00 i 20.00.   Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę  o g. 16.00, a bezpośrednio po  nich dodatkowa Msza święta.

W tym roku rekolekcje wielkopostne nie odbędą się z wiadomych względów.

Ufamy, że w dzisiejszą niedzielę będzie możliwa transmisja przez stronę internetową parafii,  Mszy świętej o g. 10.00 oraz o g. 16.00 nabożeństwa gorzkich żali  z  Mszą świętą.

Prosimy o śledzenie przekazywanych informacji na  stronie  internetowej.

2.       W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy świętej o g. 7.00 i 18.30. Wierni pragnący rozpocząć to dzieło proszeni są o zabranie i wypełnienie deklaracji  z modlitwą znajdujących się na regale prasowym.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o g. 18.15.

3.       Pod chórem rozprowadzane są  baranki wielkanocne i paschaliki.  Ofiara 6 zł.  będzie przekazana do Caritas na pomoc potrzebującym. Pozostałe ofiary wspomogą potrzebujących z naszej parafii.

4.       Intencje mszalne….   Prasa katolicka… Z prasy katolickiej na ten tydzień mamy już tylko tygodnik Niedziela. Nie będzie już Źródła,  natomiast redakcja Gościa Niedzielnego informuje, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.). Przypominamy o możliwości skorzystania z prenumeraty pocztowej. Szczegóły w gablotce parafialnej.

5.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację kolejnych zadań. W minionym tygodniu na konto wpłynęło 760 zł., a także 2 000 zł. jako uzupełnienie darowizny z racji ufundowania witraża. Bóg zapłać za każdy dar serca, także za przelewy na utrzymanie kościoła z racji braku możliwości składania ofiar na tacę. W tym tygodniu została podpisana umowa na wykonanie docelowego dachu na zakrystii  z czterema oknami połaciowymi. Koszt materiałów  i robocizna to 173 799 zł. /brutto/. Prace rozpoczną się po 10 maja. Na ten cel mamy do tego czasu zebrane 70 000 zł. Jest to pierwsze zadanie zaplanowane do wykonania na ten rok. Wcześniej będą wykonane jeszcze prace przy kominach. Polecamy te zadania modlitwie  i dalszej ofiarności.

6.       Módlmy się za zmarłych parafian:

+ ś. p. Stanisław Peszek   z ul. Lasogórskiej – żył  75 lat.

+  ś. p. Karol Przepolski z ul. Kąpielowej- żył 81 lat.

Dobry Jezu, a nasz Panie …

7.       Na owocne przeżywanie okresu Wielkiego Postu i zawierzanie codzienności Bogu, niech wszystkim Pan błogosławi.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD 22-29.03.2020 r.

NIEDZIELA –22.03.2020

8. 00 –  + Krystyna Węglarz /greg./

10.00 –  1/ podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błogosławieństwo Opatrzności Bożej w posłudze duszpasterskiej dla ks. Proboszcza z okazji imienin /int. od Żywego Różańca/

2/ + Katarzyna w 35 r. śm. i Emilia w 60 r. śm.

12.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błogosławieństwo Opatrzności Bożej dla Matyldy z okazji imienin

16.45 -  + Józefa /ona/ i Władysław Targosz, + Józef Trzop

18.30 –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

PONIEDZIAŁEK  - 23.03.2020

7.00 -    + Krystyna Węglarz /greg./

18.30 –  + Genowefa Ptak

WTOREK – 24.03.2020

7.00 -  + Danuta Gniadek /int. od rodziny Trąbków/

18.30 -  + Krystyna Węglarz /greg./

ŚRODA – 25.03.2020

7.00 -   + Krystyna Węglarz /greg./

18.30 –  + Władysław Widłak w 7 r. śm.

CZWARTEK – 26.03.2020

7.00 -  + Krystyna Węglarz /greg./

18.30  + Wioletta Szulc /int. od Kingi i Andrzeja Stawiarskich z Nowego Sącza/

PIĄTEK - 27.03.2020