NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

12.04.2020r.

1.       Przeżywamy najważniejsze święta w całym roku liturgicznym, święta Zmartwychwstania naszego Pana, Jezusa Chrystusa. W czasie trwającej epidemii mają dla nas szczególny wymiar.

Ze względu na trwające ograniczenia /do 5 osób/ uczestniczących w nabożeństwach przekazujemy, że do Rezurekcji włącznie nie ma możliwości uczestniczenia w Mszy świętej nawet dla rodziny zamawiającej Mszę świętą. W czasie procesji rezurekcyjnej  pobłogosławimy Najświętszym Sakramentem całą parafię.  Od Mszy świętej o g. 10.00 może uczestniczyć / 5 osób/ z pierwszeństwem  dla rodzin zamawiających Msze świętą. Prosimy o zgłaszanie pragnienia udziału w Mszy świętej. Natomiast na zakończenie każdej Mszy świętej  od g. 10.00 w Święta zaczynając, można przystąpić do Komunii świętej w grupach 5 -osobowych. Na przyjęcie komunii świętej indywidualnie można umówić się z kapłanem telefonicznie – nr 510 433 644

2.       Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Na zakończenie Mszy świętych odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu.

Porządek Mszy świętych w Święta:

Zmartwychwstanie Pańskie – g. 6.00 z procesją rezurekcyjną, 10.00, 12.00, 18.30

Poniedziałek Wielkanocny – g. 8.00, 10.00, 12.00, 18.30

Wszystkie Msze  święte będą transmitowane przez Internet. Transmisje Mszy świętych wieczornych będą prowadzone również w dni powszednie.

3.       Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w przeżywaniu uroczystości  Wielkiego Tygodnia. Bardzo dziękuję  Ks. Bartłomiejowi  za wszelką  pomoc i troskę o duchowy oraz  liturgiczny wymiar tych szczególnych dni.  Braciom   z Zakonu Rycerzy Kolumba dziękujemy za podjęcie zadań służby liturgicznej. Bóg zapłać  p.  Grzegorzowi Rzeźnikowi -  organiście  za  troskę  o  nasz śpiew, p. kościelnemu  Aleksandrowi  Sterance za przygotowanie naszego kościoła i gorliwe czuwanie  w świątyni, abyśmy mogli w skupieniu przeżywać czas modlitwy.  Ogromne słowa wdzięczności pragnę wyrazić wobec  p. Mateusza Szarnickiego i p. Bartłomieja Cichonia za realizację  transmisji internetowych z nabożeństw i Mszy świętych w naszym kościele, a także p. Antoniemu Lembasowi za sprawną aktualizację strony internetowej. Słowa podziękowania  wypowiadamy wobec Stowarzyszenia Rodzin Katolickich za dar podjętej modlitwy, a także wszystkim, którzy włączyli się w adorację, dzięki czemu w naszym kościele cały czas trwała żarliwa modlitwa.

4.       W ciągu tygodnia   obchodzimy oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po  Mszach świętych wieczornych.

5.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę  o g. 18.15.

6.       W piątek o g. 18.15  koronka, a następnie Msza święta w intencjach czcicieli Miłosierdzia Bożego. Z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7.       W najbliższą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na zakończenie każdej Mszy świętej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

8.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła i realizację kolejnych zadań. W ostatnim tygodniu na budowę w kopertach złożono 700 zł., na konto wpłynęło 2 180 zł., na organy 300 zł., na drzwi 100 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca. Słowa podziękowania kierujemy do wiernych składających ofiary indywidualnie przy różnych okazjach oraz na konto, stając się w ten sposób współfundatorami kwiatów i innych potrzeb na Triduum Paschalne i Święta, a także wspierając bieżące utrzymanie parafii.

9.       W radosną Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego składamy sobie  nawzajem życzenia. Do tych życzeń pragniemy dołączyć się również i my, Wasi duszpasterze. Drodzy Parafianie i  wszyscy Goście, którzy łączycie się z nami w modlitwie poprzez transmisje. Kolejny raz stajemy przy pustym grobie naszego Pana i Zbawcy, tym razem bez Waszej fizycznej obecności w świątyni, ale ufamy, że  duchem jesteście obecni z nami. Do tego Jezusa, który zwyciężył śmierć  i szatana przynosimy Wasze serca, wraz z ich pragnieniami i tęsknotami, podejmując żarliwą modlitwę w tych intencjach. Niech Jego zwycięstwo pomnaża w nas nadzieję i pewność, zwycięstwa dobra, mądrości, roztropności i szlachetności w naszym życiu. Zmartwychwstały Jezus dopełnia ich przez moc Ducha Świętego. Idźmy ze zmartwychwstałym Jezusem, abyśmy byli wiernymi świadkami Pana, aż do końca.

Życzymy zdrowych i pełnych nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, przeżywanych wśród swoich Bliskich i Przyjaciół.

Alleluja! Chrystus zmartwychwstał.  Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!

10.   Na  radosne przeżywanie Świąt Wielkanocnych, mimo fizycznych przeciwności niech Pan Bóg błogosławi.

Ks. Józef  Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  12-19.04.2020 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12.04.2020

6. 00 –  1/ w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

2/ + Bogusław Kaczmarczyk

3/ + Agnieszka i Walenty Bzdyk oraz zmarli z rodziny