II NIEDZIELA  WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

19.04.2020r.

1.       Dzisiejsza niedziela jest świętem  Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie każdej Mszy świętej zamiast  kazania  adoracja z koronką do Miłosierdzia Bożego. Ten tydzień będzie także przeżywany jako 76 Tydzień Miłosierdzia.

2.       W związku z najnowszymi przepisami państwowymi  pragniemy poinformować, że od poniedziałku w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć większa liczba wiernych /uwzględniając powierzchnię kościoła będzie to 36 osób/. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek przez uczestników nabożeństw. Z tego obowiązku zwolniony jest tylko kapłan sprawujący nabożeństwo. Natomiast uczestników nabożeństw prosimy o zajmowanie miejsc w całej przestrzeni kościoła.

3.       W liturgii Kościoła obchodzimy:

Czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

Sobota – wsp. św. Marka, Ewangelisty

4.       W piątek o g. 18.00 nabożeństwo do Opatrzności Bożej, a następnie Msza święta w intencjach zbiorowych.

5.       Intencje mszalne…

6.       Dziękujemy za wszystkie ofiary składane indywidualnie, a także na konto na utrzymanie kościoła oraz realizację kolejnych zadań. W ostatnim tygodniu w kopertach na budowę złożono  100 zł., a na konto wpłynęło 1 790 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.

7.       Na dalsze przeżywanie okresu Wielkanocy niech Pan Bóg błogosławi, a solenizantów, jubilatów, parafian i gości niech obdarza potrzebnymi łaskami. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  19-26.04.2020 r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19.04.2020

8. 00 – + Sylwester Rębacz wraz z rodzicami, + Krzysztof  Ćwik

10.00 –   + Jerzy Tomczyk, rodzice Władysława i Wojciech Tomczyk

12.00 –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

18.30 –   + Wacław Kosek

PONIEDZIAŁEK – 20.04.2020

7. 00 –  + Robert Kot /int. od Heleny Pach/

18.30 –   + Wiktoria i zmarli z rodziny Wach

WTOREK – 21.04.2020

7.00 -  + Ewa i Wilhelm Flisek oraz  za dusze w czyśćcu cierpiące

18.30 -  + Czesława Pletnia /int. od rodziny Stefanik/

ŚRODA – 22.04.2020

7.00 -   + Krzysztof Ćwik  /int. od sąsiadów rodziny Bielarzy z Anią, Olą i Szymonkiem/

18.30 –  + Władysława Torba w 5 r. śm. i Czesław Torba w 26 r. śm.

CZWARTEK – 23.04.2020

7.00 -  + Czesława Pletnia /int. od rodziny Kapera/

18.30 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Bogu wiadomych małżonków z okazji 48 r. ślubu

PIĄTEK - 24.04.2020