III NIEDZIELA  WIELKANOCNA - 26.04.2020 r.

1.       W związku z obowiązującym stanem epidemicznym i przepisami państwowymi w celebracjach liturgicznych w naszym kościele jednocześnie może uczestniczyć 36 osób. W niedzielę osoby będą liczone, a wejście możliwe tylko od zakrystii. W tygodniu podczas Mszy świętych nie było problemu z nadmierną ilością wiernych. Jeżeli ktoś ma takie pragnienie, by przyjść na liturgię, czy też skorzystać z sakramentu pokuty, to zamiast w niedzielę, co będzie trudniejsze zapraszamy w tygodniu. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 12. Tydzień Biblijny. Pamiętajmy by sięgać do Księgi Życia, zwłaszcza też w obecnym czasie panującej pandemii.

2.       W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

Środa  – święto św. Katarzyny  ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

Piątek – wsp. św. Józefa Rzemieślnika

Sobota – uroczystość NMP Królowej Polski

3.       W naszym kościele trwa codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 18.00-18.30.

4.       W środę o g. 18.15 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.       Od piątku zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane będą  codziennie o g. 18.00. W tym dniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od g. 16.00. Msze święte o g. 8.00, 17.00 i 18.30. Do chorych udamy się od g. 8.45. Na ten piątek ks. Arcybiskup, Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6.       W sobotę ze względu na przeniesienie, gdyż niedziele wielkanocne nie dopuszczają  innych uroczystości, przypada  liturgiczna Uroczystość NMP  Królowej Polski. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę.

7.       W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca.

8.       Dziękujemy za wszystkie ofiary składane indywidualnie oraz na konto z przeznaczeniem na utrzymanie kościoła oraz realizację kolejnych zadań. W ostatnim tygodniu w kopertach na budowę złożono 150 zł.a na konto wpłynęło 3 135 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca. Jak możemy zauważyć w naszym kościele pojawiła się nowa figura, św. Antoniego z Padwy autorstwa prof. Józefa Murzyna. Podczas Mszy świętej o g. 8.00 zostanie poświęcona. Dziękujemy wszystkim, którzy już stali się jej współfundatorami. W przyszłą niedzielę, po zaksięgowaniu deklarowanych darowizn na ten cel podamy jaka kwota będzie jeszcze potrzebna do całkowitego jej ufundowania, gdyby ktoś chciał się  jeszcze włączyć w to dzieło.  W minionym tygodniu rozpoczęły się prace przy kominach, potrzebnej wentylacji i prace izolacyjne.  Ich wykonanie umożliwi  realizację docelowego dachu na zakrystii. Wykonanie tego dachu odbędzie się zgodnie z planem, może nawet trochę wcześniej. W najbliższym czasie sukcesywnie zostaną przygotowane kosztorysy drzwi  wewnętrznych, ołtarza do sprawowania Mszy świętej, ambonki i innych ważnych elementów  w wyposażeniu prezbiterium. Jak będą znane ostateczne koszty to podamy je do wiadomości. Będzie można stać się ich fundatorami.  Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej, co wszyscy odczuwamy, chcemy realizować kolejne zadania, jednak następne zadania będziemy zlecać do realizacji, ale dopiero po zebraniu potrzebnych funduszy. Polecamy te prace i zadania modlitwie i ofiarności parafian oraz innych dobrodziejów.

9.       Intencje mszalne… Prasa katolicka…

10.    Wszystkim parafianom, gościom oraz solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

Ks. Józef  Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  26.04-03.05.2020 r.

NIEDZIELA  – 26.04.2020

8. 00 –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o  błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

10.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski  z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Krystyny i Tadeusza Ślęczków z okazji 50 r. ślubu

12.00 –  + Janina i Stanisław Kuczaj