IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA - 03.05.2020r.

1.       W czwartą niedzielę  wielkanocną nasze myśli kierujemy  ku Chrystusowi, Dobremu Pasterzowi prosząc o liczne i święte powołania do służby Bożej.  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie o g. 18.00. Przypominamy, że w naszym kościele jednocześnie może brać udział 36 osób  w celebracjach liturgicznych. W dniu dzisiejszym odprawiamy adorację Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca. Dzisiaj  obchodzimy także  229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3- Maja.  Dopełniając wczorajszych modlitw obejmujemy  duchowym wsparciem  naszą Ojczyznę  i wszystkie jej potrzeby.

2.       W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. św. Floriana, męczennika

Wtorek – wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

Środa – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej

3.       W środę w g. 17.00 -18.00 zbiórka produktów żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie produktów w czwartek w tych samych godzinach.

4.       W piątek o g. 18.30 Msza święta  w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.

5.       Pragniemy przekazać, że planowana na 10 maja uroczystość Pierwszej  Komunii świętej, została wstępnie przeniesiona na  04. października b.r.

6.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone indywidualnie oraz na konto jako taca i na utrzymanie bieżących potrzeb kościoła oraz realizację kolejnych zadań. W minionym tygodniu na budowę w kopertach  złożono 1 860 zł., na konto wpłynęło 1 460 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.

Zgodnie z obietnicą pragnę przekazać, że

·          zakończone i wypłacone zostały prace przy realizacji kominów oraz potrzebnej izolacji. Bardzo dziękujemy p. Bogdanowi Pieronowi za ich wykonanie i jednocześnie ofiarowanie darmowe swojej pracy jako daru rodzinnego na budowę kościoła.

·          do pełnego ufundowania  figury św. Antoniego potrzeba jeszcze 10 tys. zł. Jeżeli ktoś pragnie włączyć się w takie dzieło, to można na ten cel przekazać dobrowolną cegiełkę.

·          w całości zapłacone zostały materiały potrzebne na dach zakrystii i zaplecza. Na robociznę przy realizacji tego dachu potrzeba jeszcze  70 tys. zł. Obecnie składane ofiary na budowę,  przeznaczane są na ten cel.

·          ponieważ epidemia koronawirusa zatrzymała na ten moment sprawy geodezyjne dotyczące działki z obiektem kościoła przy ul. Piłkarskiej, a tym samym finalizację ich sprzedaży, w dalszej kolejności powoli będziemy zbierać ofiary na tryptyk.

·          jeżeli chodzi o witraże to obecnie pracownia realizuje dwa projekty do kościołów w parafiach, których proboszczowie jeszcze przed wakacjami odchodzą na emeryturę. Do naszego kościoła przygotowywany jest powoli witraż Ostatniej Wieczerzy do prezbiterium, a następnie realizowane będą kolejne trzy, zaś dwa ostatnie po zamontowaniu drzwi wewnętrznych. Przypominam, że wszystkie witraże mają już swoich fundatorów.

·          podsumowany został sezon grzewczy. Ogrzewanie kościoła  funkcjonowało od października do Świąt Wielkanocnych. Opłaty za gaz do ogrzewania kościoła wyniosły 12 481,97 zł., co daje średnio  64 zł. za dobę przy wydaje się, że odpowiedniej temperaturze w kościele.

Polecamy te zadania modlitwie i ofiarności parafian, a także innych ofiarodawców.

7.       Intencje mszalne…  Prasa katolicka…

8.       Wszystkim parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom na  przeżywanie kolejnego  tygodnia niech Pan Bóg błogosławi i obdarza zdrowiem. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  03-10.05.2020 r.

NIEDZIELA  –03.05.2020

8. 00 –  o dobre urodzaje i zachowanie o klęsk żywiołowych /intencja od Żywego Różańca/

10.00 –  + Florian Palik

12.00 –   w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac.

18.30 –  + Danuta Kapica /greg./

PONIEDZIAŁEK – 04.05.2020

7. 00 –  + Danuta Kapica /greg./ i w 1 r. śm.

18.30 –   + Ewa Latowska i Franciszka  Kołacz oraz zmarli z rodziny

WTOREK – 05.05.2020

7.00 -  + Czesława Pletnia /int. od siostry Zofii z rodziną/

18.30 -   + Danuta Kapica /greg./

ŚRODA – 06.05.2020

7.00 -   + Danuta Kapica /greg./

18.30 –  + Stanisława /ona/ Goldman

CZWARTEK – 07.05.2020

7.00 -  + Krzysztof Ćwik /int. od brata Adama z rodziną/

18.30 –  + Danuta Kapica /greg./

PIĄTEK - 08.05.2020

7.00 -   + Danuta Kapica /greg./

18.30  ++ zmarli poleceni w wypominkach rocznych

SOBOTA – 09.05.2020

8.00 -   + Danuta Kapica /greg./

18.30 –   + Stanisław Dobosz

NIEDZIELA  – 10.05.2020

8. 00 –  + Danuta Kapica /greg./

10.00 –  + Stanisław Bobek

12.00 –   o zdrowie, potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla chrześniaka Andrzeja i jego rodziny

18.30 –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac.

Ks. Józef Palenica - proboszcz