NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 07.06.2020 r.

1.       Dziękujemy Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za łaski ofiarowane nam każdego dnia.   Z racji    I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację  Najświętszego Sakramentu.  W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi  i  Komunii świętej wielkanocnej.

Po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o g. 18.00.

2.       W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. św. Jadwigi, królowej

Czwartek – Uroczystość Najświętszego  Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

Piątek – wsp. bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana i męczennika oraz towarzyszy

Sobota – wsp. św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

3.       W poniedziałek o g. 19.15 w domu parafialnym spotkanie Braci Rycerzy Kolumba

4.       W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Zgodnie z zapowiedzią Msze święte o g. 8.00, 10.00 z procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła, 12.00, 16.30 i 18.30. W czasie pomiędzy Mszami świętymi możliwość indywidualnej adoracji. Msza święta o g. 10.00 z procesją oraz o g. 16.30 i 18.30 będą transmitowane.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy w środę od ok.  g. 19.15 przez:

I – Żywy Różaniec

II-  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

III- Grupę Oazową i Liturgiczną Służbę Ołtarza

IV- Braci Rycerzy Kolumba

W duchowej łączności zatroszczmy się o udekorowanie naszych domów,  aby wyznać wiarę w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W dniach oktawy Bożego Ciała zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach czerwcowych i Mszach świętych.

Do udziału w centralnej uroczystości Bożego Ciała zaprasza ks. abp Marek Jędraszewski.

Początek o g. 9.00 na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską.

5.       W piątek Msza święta wieczorna w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.

6.       W sobotę będziemy się w modlitwie duchowo łączyć z Fatimą.

7.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację wykonanych zadań. W ostatnim tygodniu na budowę kościoła w kopertach  złożono  2 250 zł.,  na konto wpłynęło 1 150 zł., na organy 1 000 zł.   Bóg zapłać za każdy dar serca, także za produkty przekazane potrzebującym z naszej parafii.

8.       Intencje mszalne… Prasa katolicka…

9.       Parafianom, gościom,  solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych, szczególnie też p. Antoniemu Lembasowi troszczącemu się o stronę internetową naszej parafii  z okazji imienin życzymy opieki i wstawiennictwa patrona św. Antoniego. Na nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  07-14.06.2020 r.

NIEDZIELA  –07.06.2020

8. 00 –  o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla należących do Żywego Różańca i ich rodzin /int. Od Żywego Różańca/

10.00 –  + Dariusz Drozd

11.00 -   za dusze w czyśćcu cierpiące

12.00 –   podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie  i błog. Opatrzności Bożej dla Moniki  z okazji kolejnej  rocznicy  urodzin

16.30 -  + Jan Mędrecki /int. od sąsiadów z ul. Wypoczynkowej/

18.30 –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą  o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac

PONIEDZIAŁEK – 08.06.2020

7. 00 –   + Jan Szczurek /int. od rodziny Piotrowiczów/

18.30 –   + Mieczysław Mandecki /int. od córki Marty z mężem/

WTOREK – 09.06.2020

7.00 -  + Zofia i Lucjan Litewka z rodzicami

18.30 -   + Ryszard Dajda i Czesław Dudek

ŚRODA – 10.06.2020

7.00 -   + Maciej Telega /int. od rodziny Szostaków/

18.30 –  o złamanie wszelkich form i skutków przekleństw w rodzinie Wiesi

CZWARTEK – 11.06.2020 BOŻE CIAŁO

8.00 -  ++ z rodziny Chabrzyckich, Wydmańskich,  Florków i Niedzielów

10.00  - 1/ w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac

2/ podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie  i błog. Opatrzności Bożej dla Marii i Krzysztofa Szczurków  w 40 r. ślubu

3/ + Stanisław Fremel w 14 r. śm.

12.00 -  + Adam Odrobiński

16.30 –  o potrzebne łaski,  zdrowie i światło Ducha Świętego dla Andrzeja i jego rodziny /int. od rodziców/

18.30 –  + Maria i Władysław Gnojek w kolejne rocznice śmierci

PIĄTEK - 12.06.2020