12 NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.06.2020 r.

1.       W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Środa – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

2.       We wtorek o g. 18.00,  ks. inf. Stanisław Olszówka udzieli sakramentu bierzmowania uczniom ks. VIII SP z naszej parafii. O g. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

Spowiedź w niedzielę podczas Mszy świętych, a w  poniedziałek o g. 19.00 ostatnia próba liturgiczna przed bierzmowaniem.

3.       W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.

4.       W piątek o g. 18.30 Msza święta w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej.

5.       W sobotę 27. czerwca podczas Mszy świętych o g. 10.00, 12.00 i 14.00 uroczystość I Komunii świętej dla uczniów ks. III. W tym tygodniu spotkania i spowiedź według zaplanowanego harmonogramu dla poszczególnych klas.

6.       W przyszłą niedzielę 28. czerwca o g. 12.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego oraz przyjęcie kandydatów  na ministrantów. Zapraszamy do udziału uczniów, nauczycieli i rodziców.

7.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację wykonanych zadań.  W ostatnim tygodniu na budowę kościoła w kopertach  złożono  720 zł.,  na konto wpłynęło 1 255 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca. Pragnę także przekazać, że dzięki życzliwości i wsparciu Bogu wiadomych dobrodziejów na wykonane prace dekarskie potrzebujemy już tylko 19 tys. zł. W tym roku niezbędne jest jeszcze wykonanie malowania ściany frontowej nad chórem przed montażem organów.  Zostały przygotowane i zlecone do wykonania ambonka wraz z ołtarzem na którym sprawowana będzie Eucharystia. Koszt realizacji  to  40 tys. zł. Pracownia kamieniarska obiecała ich wykonanie na Święta Bożego Narodzenia. Na ten cel zebraliśmy  do tej pory 5 400 zł. Został również ostatecznie wykonany projekt troje drzwi wewnętrznych. Oczekujemy na spotkanie ze stolarzem, aby ustalić kilka detali i przekazać do skosztorysowania. Drzwi od strony zakrystii mają zadeklarowanych fundatorów, a na pozostałe mamy zebrane 6 682 zł.  Stolarka drzwiowa jest możliwa do realizacji we wrześniu. Obecnie na te zadania zbierane są środki finansowe. Jeżeli ktoś chciałby włączyć się  w ufundowanie tych konkretnych celów, może wskazać przeznaczenie ofiarowanych środków pieniężnych. Ufamy, że dojdzie do sprzedaży działki z nieruchomością przy ul. Piłkarskiej, co pozwoli na spłatę tryptyku i zaoszczędzenie trochę środków na montaż organów. Wszyscy wiemy, że nie jest to rok łatwy, ale mimo wszystko nie tracimy ducha i pragniemy realizować kolejne dzieła w naszej świątyni.  Polecamy te działania dalszej modlitwie i ofiarności parafian oraz innych dobrodziejów.

8.       Intencje mszalne… Prasa katolicka…

9.       Parafianom,  solenizantom, jubilatom i  gościom,  a szczególnie wszystkim ojcom z okazji Dnia Ojca życzymy obfitości łask Bożych. Szczęść Boże.

Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  21-28.06.2020 r.

NIEDZIELA  –21.06.2020

8. 00 –  + Janina i Ludwik  Marek

10.00 –  ++ z rodziny Cholewów i Gierków oraz Iwona Cholewińska

11.00 -   + Bogusław Góral w 10 r. śm. oraz rodzice Tadeusz i Karolina Góral

12.00 –   w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą  o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac oraz dziecka przyjmującego chrzest święty

16.30 -  + Stanisława /ona/ Kmita  /int. od koleżanek z  ZUS-u/

18.30 –  + Kunegunda, Emil, Stanisław, Jan  Węglarz

PONIEDZIAŁEK – 22.06.2020

7. 00 –   o potrzebne łaski i błogosławieństwo Opatrzności Bożej dla firmy Malec

18.30 –   + Zofia i Franciszek Guzik /int. od syna Zdzisława z rodziną/

WTOREK – 23.06.2020

7.00 -  + Jacek Urban /int. od rodziny Garów/

18.00 -  1/  w intencji młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania, ich świadków i rodziny

2/ + Jan Szczurek  /int. od syna Krzysztofa z rodziną/

3/  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą  o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac

ŚRODA – 24.06.2020

7.00 -   + Jan Szczurek  /int. od córki Danuty z rodziną/

18.30 –  + Janina i Władysław Widłak

CZWARTEK – 25.06.2020

7.00 -  + Maciej Telega /int. od  rodziny Krużlów i Szewczyków z Mielca/

18.30 –  + Ludwika i Stefan Prusak w 10 r. śm. oraz synowie Edward i Stanisław

PIĄTEK - 26.06.2020

7.00 -   + Maria i Eugeniusz Gałuszczyńscy

18.30  w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej

*   w intencji dobrodziejów i ofiarodawców budowy tego kościoła

*   o ustanie pandemii koronawirusa  i zdrowie dla nas i dla chorych

*   podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Agaty i Piotra  w 20 r. ślubu,

podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Anny z okazji 13 r. urodzin,

podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz błog. Opatrzności Bożej i szczęśliwy przebieg operacji dla Marka

o potrzebne łaski i błog. Opatrzności Bożej w rodzinie Sarnów

+ Stanisław Peszek

+ Anna Majewska w 4 r. śm.

+ Wojciech i Eugenia Konarek w 4 r. śm.

+ Aleksandra Diaczek

SOBOTA – 27.06.2020

8.00 -  o potrzebne łaski i błog. Opatrzności Bożej, szczególnie o nawrócenie dla Szymona i jego rodziny

10.00 –  I Komunia święta