20 NIEDZIELA  ZWYKŁA - 16.08.2020r.

1.       Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w duchu  solidarności z mieszkańcami zniszczonego Bejrutu w Libanie. Do modlitwy dołączamy ofiarę zbieraną do puszki wystawionej pod chórem za ławkami. Ofiary zostaną przeznaczone za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem.

2.       W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Poniedziałek – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej

Czwartek – wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

Piątek – św. Piusa X, papieża

Sobota - wsp. Najświętszej Maryi Panny, Królowej

3.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  środę o g. 18.15 w ramach codziennej adoracji.

4.       W piątek o g. 18.15 koronka, a następnie Msza święta w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego.

5.       Pragnę przekazać, że Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Krakowskiej, z dniem 27 sierpnia 2020 roku zwalnia Księdza Bartłomieja Nawarę z obowiązków wikariusza w naszej parafii i mianuje go wikariuszem w parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie- Nowym Ruczaju. Jednocześnie Ksiądz Arcybiskup mianuję wikariuszem naszej parafii ks. Marcina Masłonia. Obydwu kapłanów obejmujemy modlitwą o owoce ich posługiwania. W związku z powyższym w przyszłą niedzielę 23 sierpnia, wyrazimy wdzięczność ks. Bartłomiejowi za trzyletnią służbę w naszej parafii. Uroczyście uczynimy to podczas Mszy świętej o g. 10.00. Będzie to również sposobność do złożenia życzeń imieninowych. Ks. Marcina powitamy w naszej wspólnocie 30 sierpnia.

6.       Intencje mszalne… Prasa katolicka.

7.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W minionych tygodniach w kopertach  złożono 3 920 zł.,  na konto wpłynęło 3 595  zł., parafianie z Krakowa-Salwatora ofiarowali  5 556 zł.+ 5 euro, na montaż organów 500 zł., stolarkę drzwiową 500 zł., na ołtarz i ambonkę 200 zł., na akcję Miva Polska z racji św. Krzysztofa ofiarowano  2 570 zł. Bóg zapłać za  każdy  dar serca. Dzisiaj  ks. Bartłomiej głosi kazania i zbiera ofiary na budowę naszego nowego kościoła w Krakowie- Dębnikach. W tym tygodniu podejmiemy malowanie wewnętrznej ściany frontowej i filarów.

8. Fundacja Kulturalny Szlak zaprasza do śledzenia najnowsze  inicjatywy kulturalnej na terenie Swoszowic. Więcej informacji na kanałach społecznościowych, stronie Fundacji oraz na plakacie w gablocie.

9. Módlmy się za zmarłego parafianina:

ś. p. + Wojciech Faliszek z ul. Babiego Lata – żył 72 lata. Dobry Jezu, a nasz Panie…

10. Na kolejne dni wakacji przyjmijcie Boże błogosławieństwo. Wszystkim solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  16-23.08.2020 r.

NIEDZIELA  –16.08.2020

8. 00 –  + Maria i Tadeusz Ciesielscy

10.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie, opiekę Matki Najświętszej i błog. Opatrzności Bożej dla Beaty z okazji 50 r. urodzin

12.00 –   w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac