21 NIEDZIELA ZWYKŁA -   23.08.2020r.

1.        Podczas dzisiejszej niedzieli, szczególnie  o g. 10.00  wyrażamy ogromną wdzięczność wobec Ks. Bartłomieja za trzyletnią posługę w naszej parafii i modlimy się  o potrzebne łaski z okazji jutrzejszych imienin. Ks. Bartłomiejowi składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe zdrowia, nieustannej radości oraz opieki Matki Najświętszej i błogosławieństwa Opatrzności Bożej w posłudze duszpasterskiej w nowej parafii.

2.       W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła

Środa - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Czwartek - wsp. św. Moniki

Piątek - wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Sobota- wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3.       W środę z racji uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej Msze święte  o g. 8.00 i 18.30. Na zakończenie każdej Mszy świętej odnowimy  Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 18.15.

4.       W piątek o g. 18.00 nabożeństwo, a następnie Msza święta w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej.

5.       W Domu Księży Chorych oraz kaplicy przy ul. Chałubińskiego  wystąpiło zarażenie koronawirusem. Dom Księży Chorych oraz kaplica przy ul. Chałubińskiego 61a  są zamknięte przez najbliższe dwa tygodnie. Osoby, które  w dniach od 9-16.08.2020 r. uczestniczyły  w Mszach świętych i przyjmowały Komunię świętą proszone są o obserwację swojego stanu zdrowia i zachowanie ostrożności w kontaktach z innymi osobami.

6.       Intencje mszalne… Prasa katolicka…

7.        Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz wykonywanych i planowanych zadań. W minionym tygodniu w kopertach  złożono 1 120 zł., na konto wpłynęło 605 zł., parafianie  z Krakowa -Dębnik ofiarowali  5 019zł.  + 5,60 euro, na pomoc Bejrutowi ofiarowano 3 740 zł. + 0,10 euro, na montaż organów 100 zł. + z tacy ślubnej 173 zł. W zakończonym tygodniu wykonane zostało malowanie wewnętrznej ściany fontowej, filarów oraz strefy wieży. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność p. Henrykowi Kapicy za samodzielne  i darmowe wykonanie prac malarskich jako osobisty wkład w dzieło naszego nowego kościoła, jak również bardzo dziękuję  za  darmowe użyczenie rusztowań p. Bogdanowi Pieronowi, p. Stanisławowi Dunajowi, p. Marcinowi Żmudzie oraz Pracowni Witrażowej. Bóg zapłać za każdy dar serca.

8.       Na  nowy i jednocześnie ostatni tydzień wakacji  przyjmijcie Boże błogosławieństwo. Wszystkim  solenizantom, jubilatom, parafianom, kuracjuszom i gościom. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  23-30.08.2020 r.

NIEDZIELA  –23.08.2020

8. 00 –  + Maria Lewandowska w kolejną rocznicę śmierci  i zmarli z rodziny

10.00 –  1/ w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac

2/ podziękowanie za trzyletnią posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Bartłomieja z prośbą o zdrowie, potrzebne łaski i błog. Opatrzności Bożej z okazji imienin i w służbie na nowej parafii

12.00 –   + Maria Badura /int. od bratowej Heleny z rodziną/

18.30 –   + Zbigniew Dworski w 26 r. śm.

PONIEDZIAŁEK – 24.08.2020

18.30 -  + Krystyna i Adolf  Mraz  i ich rodzice Magdalena i Wojciech Ciemborowicz oraz Magdalena i Władysław Mraz

WTOREK – 25.08.2020

18.30 -  + Genowefa

ŚRODA – 26.08.2020

8.00 -  + Maciej Telega /int. od rodziny Wodniaków/

18.30 –  + Adam Stachowicz w 16 r. śm.

CZWARTEK – 27.08.2020

18.30 –  + Jerzy Tais /int. od rodziny Job/

PIĄTEK - 28.08.2020

18.30  w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej

* w intencji dobrodziejów budowy naszego kościoła

* o zaprzestanie rozpowszechniania się pandemii koronawirusa i za wszystkich dotkniętych Chorobą o powrót do zdrowia i duchowe wsparcie

* podziękowanie za otrzymane łaski, za szczęśliwą operację z prośbą o dalsze oraz zdrowie, opiekę Matki Bożej i błog. Opatrzności Bożej dla Tadeusza w 73 r. urodzin

* + Stanisław Grochal w 21 r. śm.

* + Stefan i Maria Chytkowscy i ich rodzice

SOBOTA – 29.08.2020

8.00 -  + Antonina i Józef  Nawara

18.30 –  1/ + Jacek Urban /int. od Doroty i Józefa Standerów z rodziną/