OGŁOSZENIA PARAFIALNE  -   25  NIEDZIELA ZWYKŁA- 20.09.2020 r.

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA OPATRZNOŚCI BOŻEJ

1.        Bożej Opatrzności niech będą dzięki za radosną uroczystość odpustową na Jej cześć. Kazania na  Mszach świętych głosi i sumie o g. 12.00 będzie przewodniczył  ks. prof. Krzysztof Kościelniak.  Dziękuję za  przygotowanie kościoła, jak również teren wokół kościoła i domu parafialnego do godnego świętowania. Z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; braku przywiązania do grzechu, przyjęcia Komunii świętej i modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Po południu o g. 16.00 zapraszamy do udziału w przygotowanych wydarzeniach okolicznościowych: na placu obok domu parafialnego wystąpi Kapela z Bronowic z niespodzianką dla dzieci. Na skwerze obok plebanii  Święto chleba organizowane przez Stowarzyszenie Rodzin KatolickichZapraszamy serdecznie do udziału.

2.        W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy;

Poniedziałek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Środa – wsp. św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

3.       Spotkania duszpasterskie w najbliższym tygodniu:

·     w poniedziałek g. 18.30 Msza święta, a następnie spotkanie dla uczniów  z  VI klasy SP w ramach przygotowania do sakramentu  bierzmowania.

·     w środę o g. 20.00 spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłębienia lektury Pisma Świętego.

·     w czwartek  g. 18.30 Msza święta, a następnie spotkanie dla uczniów  z  VII klasy SP w ramach przygotowania do sakramentu  bierzmowania.

4.       Nowenna do Matki Bożej, Nieustającej Pomocy w środę o g. 18.15.

5.       W piątek  o g. 18.00 nabożeństwo, a następnie Msza święta  w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej.   W Mszy świętej uczestniczy grupa oazowa, a następnie w spotkaniu formacyjnym.

6.       W zakrystii dostępna jest lista do prowadzenia modlitwy różańcowej w październiku.

7.       Proszono nas podanie ogłoszenia:

Klub Sportowy Krakus przy ul. Moszyńskiego 9 reaktywuje od 1.października sekcję artystyczną. Organizatorzy zapraszają dzieci na zajęcia plastyczno-rękodzielnicze a młodzież, dorosłych i seniorów na zajęcia z rzemiosła. Zajęcia będą w dwóch grupach: 7-13 lat oraz 14-99 każda grupa 1x w tygodniu. Szczegóły o zapisach na plakacie.

8.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych  zadań. W ostatnim tygodniu w kopertach złożono 920 zł., na konto wpłynęło  995 zł., na montaż organów  1 200 zł., na ołtarz z ambonką  1 600 zł.  Bóg zapłać  za każdy dar serca.

9.       Intencje mszalne…. Prasa katolicka…. Na regale jest dostępny nowy miesięcznik dla najmłodszych Staś  w cenie 8 zł. Echo naszej swoszowickiej parafii  będzie do nabycia za tydzień.

10.   Módlmy się za zmarłą parafiankę:

Ś. p. + Magdalena Kościelniak z ul. Moszyńskiego – żyła  67  lat. Jej pogrzeb w poniedziałek. Różaniec o g. 14.30, Msza święta o g. 15.00 w naszym kościele. Złożenie ciała na cmentarzu we Wróblowicach.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

11.   Wszystkim życzymy opieki Opatrzności Bożej na kolejny tydzień.  Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica -proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  20-27.09.2020 r.

NIEDZIELA – 20.09.2020  UROCZYSTOŚC ODPUSTOWA

8.00 –   + Julia , Maria, Michalina, Dominik i Franciszek

10.00 – + Józef  Stachowicz /greg./

12.00 – 1/ w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac