OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.09.2020r.

1.       Pragniemy podziękować Kapeli z Bronowic z Lajkonikiem  za występ w dniu odpustu, jak również  Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich z Braćmi Rycerzami Kolumba  za przygotowanie Święta chleba,  a także wszystkim uczestnikom  za liczną obecność.

2.       W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy;

Poniedziałek wsp. św. Wacława, męczennika

Wtorek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Środa – wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

Czwartek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

Piątekwsp. Świętych Aniołów Stróżów

3.       W poniedziałek o g. 19.15 spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, które w maju przyszłego roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

4.        Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o g. 18.15

5.       Od czwartku  rozpoczynamy miesiąc październik, czas żarliwej modlitwy różańcowej.  Nabożeństwa różańcowe codziennie o g. 18.00. Prosimy grupy parafialne  o wpisywanie się w zakrystii na listę prowadzących modlitwę różańcową.

6.       W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano od g. 6.30, po południu od  g. 16.00. Msze święte o g. 7.00, 17.00 (dla dzieci) i 18.30. Do chorych udamy się od g. 8.30. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla grupy oazowej.

7.       W sobotę o g. 10.00 spowiedź dla rodziców, rodzin i dzieci, które za tydzień przystąpią do Pierwszej Komunii świętej.

8.       W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca. Podczas Mszy  świętej  o  g. 12.00 uroczystość Pierwszej Komunii świętej dla dzieci, które ze względu na pandemię nie przystąpiły do niej w maju. Postarajmy się, aby parafianie oraz goście nie związani z uroczystością komunijną skorzystali z pozostałych Mszy świętych. W przyszłą niedzielę będzie jeszcze  o g. 16.00 dodatkowa Msza święta dla dzieci z klas III rozpoczynających bezpośrednie przygotowanie się do Pierwszej Komunii świętej z poświęceniem różańców.

9.       Intencje mszalne… Prasa katolicka...  Na regale prasowym mamy kolejny numer  „Echa naszej swoszowickiej parafii”  w cenie 5 zł. Można złożyć większą ofiarę na dalszy rozwój tego pisma

10. Przypominamy, iż Klub Sportowy Krakus przy ul. Moszyńskiego  9  reaktywuje od  1. października sekcję artystyczną. Organizatorzy zapraszają dzieci na zajęcia plastyczno-rękodzielnicze  a młodzież, dorosłych  i seniorów na zajęcia z rzemiosła. Szczegóły o zapisach na plakacie.

11.   Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację kolejnych zadań. W ostatnim tygodniu w kopertach złożono   450 zł., na konto wpłynęło  400 ., na stolarkę drzwiową 4 200 zł. + 321 zł. z tacy pogrzebowej, w tym 4 000  zł. z przeznaczeniem na ufundowanie drzwi od strony zakrystii.  Pracownia stolarska skosztorysowała wykonanie troje drzwi wewnętrznych. Całość wyniesie 32 tys. brutto. Na ten cel mamy zebrane  17 579 zł., zatem brakuje nam jeszcze 14 421 zł. Ze względu na pandemię pracownia ma lekkie opóźnienia ale drzwi do naszego kościoła mają być wykonane jesienią tego roku.  Bóg zapłać  za każdy dar serca. W dzisiejszą niedzielę ks. Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła w Krakowie - Przegorzałach.

12.   Parafianom, jubilatom, gościom i solenizantom, szczególnie p. Teresie Stoń troszczącej się o czystość naszego kościoła, z okazji imienin składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz opieki  św. Teresy w codziennym życiu. Szczęść Boże wszystkim na kolejny tydzień.

Ks. Józef Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  27.09-04.10.2020 r.

NIEDZIELA  –27.09.2020

8. 00 –   + Wanda Skoczylas i jej rodzice

10.00 –    + Józef  Stachowicz /greg./

12.00 –    + Danuta Półtorak w 21 r. i jej rodzice