OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.10.2020 r.

1.       Przeżywamy  XX Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus. Z tej racji przed głównym i bocznym wejściem do kościoła odbywa się zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ze względu na oszczędności, kwestujący używają  puszek przygotowanych przez parafię. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy codziennie o g. 18.00.

2.       W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy;

Wtorek – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

Czwartek wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Piątek  – wsp. św. Jadwigi Śląskiej

Sobota- wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

3.       W poniedziałek  bezpośrednio po Mszy świętej w domu parafialnym spotkanie Rycerzy Kolumba.

4.       We wtorek w duchowej łączności z Fatimą różaniec fatimski. W tym dniu spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Jest to spotkanie otwarte. Będziemy rozważać katechezę ks. bpa Adriana Galbasa o zadaniach świeckich w Kościele w obliczu nowej ewangelizacji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

5.       W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z różańcem. Pouczenie chrzcielne o g. 19.30 w kościele. W tym dniu o g. 20.00 w domu parafialnym spotkanie Kręgu Biblijnego.

6.       W czwartek o g. 18.30 Msza święta, a następnie spotkanie formacyjne dla klas VII SP  w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

7.       W piątek o g. 18.30 Msza święta w intencjach czcicieli Miłosierdzia Bożego. Po niej w domu parafialnym spotkanie dla  grupy oazowej.

8.       W zakrystii lub kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.

9.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację wykonanych zadań. W minionym tygodniu w kopertach  złożono 400 zł., na konto wpłynęło  1 630 zł., na stolarkę drzwiową  100 zł.  Bóg zapłać za każdy dar serca, także za produkty żywnościowe przekazane potrzebującym z naszej parafii. W tym tygodniu jeszcze do czwartku będziemy podejmować prace malarskie wewnątrz kościoła.

10.   Intencje mszalne….   Prasa katolicka…

11.   Wszystkim życzymy  błogosławieństwa Bożego na  każdy dzień nowego tygodnia. Szczególne życzenia kierujemy też do wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  11-18.10.2020 r.

NIEDZIELA  –11.10.2020

8. 00  –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac

10.00 –   + Katarzyna, Tomasz, Franciszka/ona/ i Piotr

12.00 –   + Jan, Józef, Zofia Gąsiorek oraz Bolesław i Stefania Cieślak

18.30 –   + Tadeusz Madej, Katarzyna żona, Józefa córka

PONIEDZIAŁEK – 12.10.2020

7.00 -  + Helena Bogucka w kolejną rocznicę śmierci, Władysław mąż, Barbara i Ewa -córki

18.30 -   + Andrzej Budziaszek /int. od sąsiadów Gawlików i Krawczyków/

WTOREK – 13.10.2020

7.00 -   + Jacek Urban  /int. od Krystyny i Grzegorza Smoter  z  rodzina z Porąbki/

18.30 -  + Maria i Jan Janik

ŚRODA – 14.10.2020

7.00 -  + Maria Żelezik- Dura /int. od córki Anny z córkami i zięciami/

18.30 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz  zdrowie, potrzebne łaski i błog. Opatrzności Bożej dla Haliny i Władysława  Kurleto w 50 r. ślubu

CZWARTEK – 15.10.2020

7.00 –  + Izabela Majcherczyk /int. od Agaty i Andrzeja Mączeńskich/

18.30 –  + Maria, Wojciech i Fryderyk Czort

PIĄTEK - 16.10.2020

7.00 -  + Ks. Stanisław Kucała w 23 r. śm. oraz rodzice Rozalia i Walenty

18.30  w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego

SOBOTA – 17.10.2020

8.00 -  + Andrzej Budziaszek /int. od pielgrzymów kalwaryjskich z Łagiewnik i Piasków Wielkich/

18.30 –  + Marek Knapik w 2 r. śm.

NIEDZIELA  – 18.10.2020

8. 00  –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz  zdrowie, potrzebne łaski i błog. Opatrzności Bożej dla Stanisław Dunaja  w 70 r. urodzin

10.00 –  + Jan, Daniela/ona/, Eugeniusz, Bogusław, Teresa i Jan

12.00 –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac